banner102

TARIM BAKANI: UCUZ ET SATIŞINDA 10 TONA ÇIKABİLİRİZ

Tarım Bakanı Fakıbaba, piyasa oturana kadar ucuz et satışının devam edeceğini duyurdu.

TARIM BAKANI: UCUZ ET SATIŞINDA 10 TONA ÇIKABİLİRİZ

Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, piyasa oturana kadar ucuz et satışının devam edeceğini belirterek 6 tondan 10 tona kadar çıkabileceklerini ifade etti.

 

Fakıbaba şöyle konuştu:

"İllerde şubesi olanları özellikle seçtik. 6 tondan 10 tona çıkabiliriz.

'Benim dar gelirli vatandaşlarımın lütfen et yemesini kolaylaştırın' bana verilen ilk direktif budur. Bu konuda, her gün ben takip ediyorum. Mümkün olduğu kadar, bizim amacımız dar gelirlilere gitmek.

Sabah saat 11'de tükendi, bu yeniden gelecek demektir. 80 milyona et vereceğiz diye bir iddia ile çıkmadık zaten.

 

Tarım Bakanı: Ucuz et satışında 10 tona çıkabiliriz

 

"KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİNİ DE DEVREYE SOKACAĞIZ"

Biz elimizden geleni yapıyoruz zaten. Desteklerimiz var, dışardan buzağı ithalatımız var. Üreticilerimize destekler var. İnşallah göreceksiniz, kısa zamanda özellikle küçük aile işletmelerini devreye sokacağız.

 

"KADINI SİGORTALI YAPABİLECEK BİR SİSTEM"

Küçük aile işletmeleri... Özellikle kadını sigortalı yapabilecek bir sistem, kadının bakabileceği beş tane büyükbaş hayvan, 30 tane küçükbaş hayvan vereceğiz. Onu sigorta yapacağız, gerekirse ahır yapacağız. Bu konuyla ilgili da çalışmalarımız var.

Bunu daha önce belirlenmiş olan cazibe merkezi illeri içerisinde düşünüyorum. Bunları inşallah 2018'de, şu anda arkadaşlar çalışmalar yapıyorlar. 23 ilde özellikle, işsizlik oranlarının çok fazla olduğu, özellikle kadın kardeşlerimizin ekonomik özgürlüğünü kazanmaları adına bu projelerle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor."

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER