Tarım hızla gelişiyor

Tarım İl Müdürü Fevzi Altuner Merkez Göllü Köyünde yaklaşık 250 dekar alanda karışık sebze üretimi yapan Süleyman Bozkuş'a ait tarlaları gezdi.

Tarım hızla gelişiyor

İl Müdürü Altuner ve beraberinde Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ercan Ünsal ile birlikte tarlada yetiştirilen ürünler hakkında bilgi alarak üreticilerin sıkıntılarını dinledi.

250 dekar alanda sebze üretimi yaptığını, ifade eden Çiftçi Bozkuş, “Tarlamda hali hazırda kavun, karpuz, domates, biber ve patates üretimi her yıl arttırarak yapıyorum. Artan üretim karşısında da en büyük sıkıntım Sarımemet Barajından gelen sulama suyunun tarlaya gelinceye kadar ciddi oranda azalıyor olması. Bu nedenle tarlayı sulamada sıkıntı yaşıyorum” dedi. 

Üreticinin sorunlarını dinleyen Tarım İl Müdürü Fevzi Altuner ise çiftçilerin sulama sorunuyla ilgili sıkıntısını yetkililere ileteceğini ifade ederek, “Kurum olarak üreticilerimize her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Kısa sürede örnek başarılar elde eden üreticimizi tebrik ediyorum. Tüm üreticilerimize bol kazançlı bir sezon geçirmesi temennisinde bulunuyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER