banner166

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir?

Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak ilan edildi. Gıda alanında faaliyetini sürdüren önemli kuruluşlarda görev alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, birçok vakıfta görev almıştır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin iktisat alanında doktora çalışmaları da yer almaktadır

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir?

Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak ilan edildi. Gıda alanında faaliyetini sürdüren önemli kuruluşlarda görev alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, birçok vakıfta görev almıştır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin iktisat alanında doktora çalışmaları da yer almaktadır.

 

Yeni kabinde Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapacak isim Bekir Pakdemirli oldu. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı. İşte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin hayatına ilişkin bilgiler!

 

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

 

Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğmuştur. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğludur. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

 

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanlarında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

 

Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir.  Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini sürdürmektedir.

 

Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır. İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 00:03
YORUM EKLE