banner166

TATVAN'DA POLİS NOKTASINDA SALDIRI

Tatvan'da polis noktasına roket ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıyla birlikte uzun süreli çatışma yaşandı.

TATVAN'DA POLİS NOKTASINDA SALDIRI


Tatvan-Van karayolu üzerindeki Çağlayan Mahallesi girişindeki polis kontrol noktasına bu sabah saat 10.00'da saldırı düzenlendi.  Araçla polis noktasına gelen 3 örgüt mensubu, ilk önce polis kontrol noktasına roketatarla ateş açtı. Çevresi beton bloklarla çevrili zırhlı araçta görev yapan polislerin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, 3 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi. Çatışmalarda çevreden geçmekte olan mahalle sakini 3 kişi ise yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

VALİ OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde sabah saatlerinde polis noktasına yapılan saldırı sonrası Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ile olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonrası açıklamalarda bulunan Vali Çınar, 3 örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğini ve 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.VALİ: 1 VATANDAŞ ÖLDÜ, 3 VATANDAŞ YARALI

Vali Çınar, örgüt mensuplarının elinde law silahı bulunduğunu da belirterek, "Van - Tatvan karayolu Tatvan ilçe girişindeki polis kontrol noktasına bir sivil araçla 4 ya da 5 kişi olduğu tahmin edilen örgüt mensupları saldırı düzenledi. Polislerin anında karşılık vermesi suretiyle 3 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi. Biri yaralı olduğu bilinen 2 ögüt mensubu ise takipte. 5 kişi olma ihtimalleri var. Arkadaşlarımız son çalışmalarla bunu tespit edecekler. 1 sivil vatandaşımız olay yerinde vefat etti. 3 tane sivil vatandaşımız da ağır yaralı. Bunlar tamamen örgüt mensuplarının bilerek görerek ateş etmeleri sonucu vefat eden ve yaralanan vatandaşlarımızdır. Bu yüzden çok üzüntülüyüz. Polis arkadaşlarımıza ve diğer güvenlik güçlerimize çok şükür hiçbir şey olmadı. Ben bu kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca polis noktasındaki arkadaşlarımızın fark etmesi üzerine ellerinde law silahı, roketatar, el bombaları ve uzun namlulu silahlar olduğu halde örgüt mensupları sadece, el bombası ve uzun namlulu silahlar kullanabilmişlerdir. Bölgede operasyon sürüyor" dedi.
 

 

 

 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 12:05
YORUM EKLE