banner102

TEMİZLİĞE DEVAM!

Büyükşehir Belediyesi 10'uncu temizlik kampanyasını gerçekleştirdi:

TEMİZLİĞE DEVAM!

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yürüttüğü temizlik kampanyalarına devam ediyor. Bu yıl içerisindeki onuncu temizlik kampanyasını Yenimahalle Sempaş İlköğretim Okulu ile birlikte gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kampanyaları yıl boyunca devam ettirecek.

OKUL YÖNETİMİ VE ÖĞRENCİLERDEN TAM DESTEK

Çöp poşetlerini ellerine alarak çöp toplayan öğrencilere mahalle sakinleri de destek verdi. Mahallede yaşayan vatandaşların evlerine giderek sözlü uyarılarda bulunan okul yöneticileri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları çöpleri çöp bidonlarına atmaları konusunda uyarıda bulundu. Dünya çevre günü nedeniyle öğrencilerde temiz bir çevre bilinci oluşturmak için böyle bir kampanya yaptıklarını aktaran Sempaş İlköğretim Okulu Müdürü Kadir Pınaroğlu, “Büyükşehir belediyesinden destek istedik onlarda desteklerini bizden esirgemediler. Bu vesileyle hem öğrencilerimizin öz güveni gelişecek hem de çevre bilinci gelişmiş olacak. Belediyemizin bize sağladığı destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

KAVAL: KAMPANYALAR DEVAM EDECEKTİR

Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval ise temizlik konusuna duyarlı okul yönetimlerinin kendilerinden istedikleri destekleri geri çevirmediklerini ve her türlü katkıyı yaptıklarını aktararak, “İlk kampanyamızı Tuşba İlköğretim okulunda başlattık. Bu temizlik çalışması Sempaş İlköğretim Okulu’nun isteği doğrultusunda gerçekleştirildi. Bunun için kendilerine teşekkür ederiz. Yapılan temizlik kampanyalarıyla insanların çevre duyarlılığını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kampanyalarımız bundan sonra da devam edecektir” dedi.

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Temizlik kampanyasına destek veren Yenimahalle Muhtarı Abdullah Kaval “Büyükşehir Belediyesi mahallemizde düzenli olarak çöpleri toplamaktadır. Yıllarca asfalt görmemiş mahallemizde geçtiğimiz yıl yapılan asfalt ve alt yapı sonrası temiz bir cadde ve sokaklarımız oldu. Bunu gören vatandaşlarımızda yere çöp atmaktan çekinmekte ve belediyeye gelebilecek kötü davranıştan kaçınmamaktadır. Belediyemize bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ÖĞRENCİLER ÇÖP KOVASI İSTEDİ

Sempaş İlköğretim Okulu öğrencisi Meryem Ünal, “Okulumuzun bahçesinde ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarının yapılmasını istiyoruz. Mahallelerimize çöp tenekeleri koymalarını istiyoruz” derken Helin Şeker isimli öğrenci ise, “Okulumuz ve mahallemize çöp kovaları koymalarını ve okulumuzun duvarını yapmalarını istiyoruz” dedi. Öğrencilerden Adem Yayla da, “Temiz bir Van için kimse çöplerini yere atmasın. Belediye başkanımızdan çöp kovaları istiyoruz. Çöplerimizi yere atmayalım dikkatli olalım herkes çöplerini çöp kovasına atsın” çağrısında bulundu. Okul çevresinde bulunan cadde ve sokaklarda yapılan temizlik kampanyasında onlarca poşet çöp toplanarak, çöp istasyonunda imha edildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER