banner211

Tepki Çeken Görüntülere Van Büyükşehirden Açıklama

Van’da engelli bir vatandaşın halk otobüsünden indirildiği iddia edilen ve tepki toplayan görüntülerle ilgili Van Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Tepki Çeken Görüntülere Van Büyükşehirden Açıklama

Ne Olmuştu?

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli, 65 yaş, sağlık çalışanı ve basın mensupları için ücretsiz yolculuk yapma imkanı verilirken ücretsiz yolculuk yapma hakkına sahip engelli bir gencin araçtan indirilmesi tepkilere neden olmuştu.

Yaşanan sorunlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Nur Koçak, “Sağlık personeline ücretsiz olur bineriz suratları düşer !Engelli oluruz ikinci bindiğimizde almaz, Kucaktaki bebekten ücret ister! Van halkına araç değil şoför lazım, insanlık lazım” ifadelerine yer vermişti.

Van Büyükşehir Açıklama Yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi tepki toplayan görüntülerle ilgili şu açıklamayı yaptı;

‘Kentimizde bazı toplu ulaşım araçlarında engelli vatandaşlarımıza yönelik olumsuz davranışlar sergilenmiştir. Konuyla ilgili gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse İl Emniyet Müdürlüğü tarafından inceleme başlatılmış ve cezai işlemler uygulanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
WWW
WWW - 3 ay Önce

sayın yetkililer lütfen bu işe bir çözüm bulalım. bu arkadaşları bilinçlendirelim. herkes bir engelli adayıdır. ayrıca Halk otobüslerini de minibüs statüsüne getirmek konusunu da gözden geçirmek lazım. araçlar yetersiz kalıyor. böyle bir sürü şikayet var. denetim yapılması gerektiğine inanıyorum. çünkü her şikayet kayıta alınıp sosyal medya da yayınlanmıyor.

Muhammed
Muhammed - 3 ay Önce

Van Belediyesi ulaşım daire başkanlığının şöfürlerine eğitim vermeleri gerekiyor .bu tür davranışları sık sık görüyoruz. Başkan’ın üzerine düşmesi gereken i yapması lazım.

Şükran Altıntaş
Şükran Altıntaş - 3 ay Önce

Ben vandayım kendimde bir engelli birey olarak halk otubüslere bindiğim zaman çok zurlanıyorum adeta hor görüyorlar bazen üzüldüm ama yine omursamadım çünkü engel bir eksiklik değil kafan rahat olacak bazı insanların kafadan engel

İstanbul
İstanbul - 3 ay Önce

AYIP ÇOK AYIP

Fadile  akgul
Fadile akgul - 3 ay Önce

Ben de van da yaşıyorum engelliyim herzaman da boyle şeylere maruz kalıyorum otobüse bazen binmek bile istemiyorum sırf bunlar boyle tepki gösteriyor diye ama binmek zorundayız özel aracımız yok başka alternatifimiz yok bunların bilinçlenmesi gerek her insan bir engelli adayı lutfen gereği yapılsın

banner201