Terörle mücadele müdürü görevden alındı!

Van merkezli 6 ilde yapılan operasyonu sonrası Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Serdar Bayraktutan görevden alındı...

Terörle mücadele müdürü görevden alındı!

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 6 ilde eş zamanlı yapılan El Kaide operasyonu sonrası Kilis'ten sonra Van TEM Şube Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı. Bayraktutar’ın yerine Van Tanık Koruma Şube Müdürü TurgutTatar getirildi.

Van merkezli 6 ilde yapılan El Kaide operasyonu sonrası Kilis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Devlet Çıngı'nın görevden alınmasının ardından,Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Serdar Bayraktutan da görevden alındı. Bayraktutan'ın yerine Tanık Koruma Şube Müdürü Turgut Tatargetirildi. Van merkezli AdanaGaziantep, Istanbul, Kilis ve Kayseri'de El Kaide örgütüne yönelik eş zamanlı kapsamlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Van’da aralarında El Kaide'nin Ortadoğu'da ikinci ismi olduğu iddia edilen Ibrahim Ş. ile birlikte 18 kişi gözaltına alındı. Görevden alınan Serdar Bayraktutan, terör soruşturmalarındaki uzmanlığı ve akademik birikimiyle biliniyor. Istanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yapan ve önemli terör operasyonlarını yöneten Bayraktutan'ın 'Anne Ben Geldim' isimli bir de kitabı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER