TMMOB: YASAYI REDDEDİYORUZ!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şubesi AK Parti’nin hükümetin hazırladığı torba yasayı reddettiklerini belirmek amacıyla Beşyol’dan Maraş Caddesi’ne kadar el ilanları dağıtarak halkı duyarlı olmaya çağırdı...

TMMOB: YASAYI REDDEDİYORUZ!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şubesi AK Parti’nin hükümetin hazırladığı torba yasayı reddettiklerini belirmek amacıyla Beşyol’dan Maraş Caddesi’ne kadar el ilanları dağıtarak halkı duyarlı olmaya çağırdı. Bilimi ve tekniği halkın yararına kullanmayı görev edindikleri belirtilen ilanda, mühendis, mimar ve şehir plancıları olarak “AKP’nin hazırladığı torba yasayı reddediyoruz!” denildi.

“TMMOB’YE DOKUNMA!”

Torba yasayı neden reddettikleri şu başlıklar altında sıralandı: “Çünkü AKP torba yasa ile doğal ve tarihi sit alanlarını, ormanları, meraları, milli parkları, kıyıları, tarım alanlarını yapılaşmaya açmak isterken; bizler gelecekte çocuklarımızın betona hapsolmadan, sağlıklı ve güvenli mekânlarda insanca yaşayabilmelerini istiyoruz. Çünkü AKP, torba yasa ile; kentlerdeki eğitim ve sağlık alanlarını bile özelleştirerek, yandaşlarına peşkeş çekmek isterken; bizler, halka ait olan bu alanların, yapılaşmaya açılmadan korunmasının mücadelesini veriyoruz. Çünkü AKP torba yasa ile imar hakkı transferi getirerek, vatandaşların tapulu mülklerine, para ödemeden el koymayı hedeflerken, bizler insanca yaşam ve barınma hakkını savunuyor ve rantsal dönüşüme hayır diyoruz. Çünkü AKP torba yasa ile kentsel rantı tek merkezden yandaşlarına dağıtmak üzere “Parası olana imar hakkı” getirirken, bizler yerlerinden sürgün edilecek olan halkın yanında direniyoruz.”


Önder ALTINAL - Şehrivan

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 12:16
YORUM EKLE