banner102

Trakyalı öğrenciler Van Kalesi’ni gezdi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında Van’da yaz kampında bulunan Trakyalı öğrenciler Van Kalesi’ni gezdi.

Trakyalı öğrenciler Van Kalesi’ni gezdi

Diyanet İşleri ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında yaz kampında bulunan Trakyalı öğrenciler, otobüslerle kent merkezine getirildi. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan gelen öğrenciler, rehber öğreticileri eşliğinde Van Kalesi’ni ziyaret ederek ardından Mollakasım Plajında yüzdüler. 
Tekirdağ’ın Şarköy İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen, Süleymanpaşa İlçe Müftülüğünden Mücahit Demirkaya, Marmara Ereğlisi İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Ali Coşkun ve Çorlu İlçe Müftülüğünden Enes Yıldırım’ın rehberliğinde gezen Trakyalı öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarihi mekanlarımız sahipsiz.
Tarihi mekanlarımız sahipsiz. - 5 ay Önce

Van kalesi ve çevresi çok kirli , çok bakımsız. Etraftaki dere ve kanallar balçık ve pislikten kurtarılsın. Kalenin dört tarafında peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılsın. Kral Arthur canlansa Kültür Müdürlüğünü yetkililerin başına yıkardı. Tarih böyle mi korunur? Ören yerleri bu halde mi olur?

Tarihe karşı işlenen ayıp
Tarihe karşı işlenen ayıp - 5 ay Önce

Evet Urartu Kralı Sardur'un binlerce yıllık mirasından giriş parası alırken etrafını ıslah etmeyen ve temizlemeyen yetkililerin tarihe ve topluma verecek hiçbir mazereti ve cevabı ola.az.

SIRADAKİ HABER