TUĞRUL'DAN ARAÇ TUTKUNLARINA UYARI

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, sürücüleri araçlarının camına film çekmemeleri konusunda uyardı.

TUĞRUL'DAN ARAÇ TUTKUNLARINA UYARI

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, sürücüleri araçlarının camına film çekmemeleri konusunda uyardı.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuğrul, Van’da son zamanlarda modifiye araç sayısının arttığını ifade etti. Bu araçların da, egzozlarının değişimi ile birlikte çevreye çok büyük rahatsızlıklar verdiğini dile getiren Tuğrul, sürücüleri araçların süslememeleri ve cam filmi çekmemeleri konusunda uyardı. Tuğrul, “2015 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü, modifiye araçlar konusunda 81 il emniyetine yazılı talimat göndermişti. Bu genelge doğrultusunda bile sürücüler araçlarını süslemekte özellikle motor ve egzoz değişimi yaparak çevreye çok büyük rahatsızlık vermektedirler. Bunun yapılmamasını diliyoruz. Ama buna ısrarla devam eden vatandaşların çok ciddi ayrı ayrı cezalara tabi tutulacaklarını bilmelerini istiyoruz. Çünkü bu anlamda çok ciddi şikayetler gelmektedir. Zaten genelge doğrultusunda da emniyet ekipleri gerekli çalışmaları sürdürmekte ve bu konuda sürücülere göz açtırmamaktadırlar. Sürücülerin modifiye araçlarını çevredekileri rahatsız edecek derecede kullanıyorlar hız, şerit izleme ve değiştirme ile kırmızı ışık gibi birçok trafik kuralı ihlalinde bulunmaktadırlar. Biz en azından bunların yasak olduğunu bilmeyen ve ısrarla bu doğrultuda giden sürücülerimizi, vatandaşlarımızı uyarıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 07:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER