Tutuklu ve hükümlülerin yaptığı eserler sergilendi

Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin yaptığı yağlı boya resimler, tablolar ve el sanatı ürünler Van Adalet Sarayı'nda sergilendi. 

Tutuklu ve hükümlülerin yaptığı eserler sergilendi

Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla atölyelerde yapılan tablolar sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında adliye binasında düzenlenen sergi açılışına katılan Van Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, cumhuriyet savcıları, Van F Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Yücesoy, Van Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Tabur Komutanı Mümin Dikmen, diğer cezaevlerinin müdürleri ile davetliler, tutuklu ve hükümlülerin yaptığı eserleri inceledi. 

Yapılan ürünlerin 16-17 Mayıs'ta adliye binasında, 18-19 Mayıs'ta da Van Alışveriş Merkezi'nde sergileneceğini belirten Yücesoy, "Kurumumuzda açtığımız 11 kursa yaklaşık 150 tutuklu ve hükümlünün katılımı sağlanmıştır. Bunun dışında kurumumuzda açık halı saha, kapalı spor salonu, masa tenisi, satranç ve salonları bulunmaktadır. Bu salonlara tutuklu ve hükümlüler haftalık olarak çıkmaktadır." diye konuştu. 

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE