Uçak Seferleri ve fiyatları konusunda bir tepki de Aslan’dan

Son zamanlarda gündemde olan uçak seferleri konusunda yaşanan kriz ile ilgili bir açıklamada Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan’dan geldi. Aslan bölgedeki ticari ve turizm faaliyetlerinin sekteye uğramaması adına konunun çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Uçak Seferleri ve fiyatları konusunda bir tepki de Aslan’dan

ŞEHRİVAN HABER: ÖMER FARUK TOKTAŞ- Son zamanlarda gündemde olan uçak seferleri konusunda yaşanan kriz ile ilgili bir açıklamada Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan’dan geldi. Aslan bölgedeki ticari ve turizm faaliyetlerinin sekteye uğramaması adına konunun çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.


Aslan’ın yaptığı açıklama ise şu şekilde:


“Son zamanlarda ilimizde ve bölgemizde en çok konuşulan konuların başında sefer sayıları azaltılan uçak seferleri ve uçma imkanını ortadan kaldıran koltuk ücretleridir. İlimiz gibi ticaret, turizm gibi bir çok potansiyeli bünyesinde bulunduran iller için sürdürülebilir bir durum değildir. İlin kalkınması , büyümesi ve refahı lojistik imkanlarla paralellik arz eder. Ulaşım imkanlarınız zayıfsa sizin görüşmeleriniz, teslimatlarınız zamanında ve süresinde yerine getirme imkanınız olmaz. İdari ve bürokratik çözümlemeler için havayolu ulaşımı şarttır. Küresel ticaretin can alıcı noktası iş görüşmeleridir, pazarlamadır, iş bağlantılarıdır, ihalelerdir ,tanıtımlar ve teslimatlardır. Bütün bu faaliyetler için etkili ve zamanında iletişim elzemdir. Bununda en etkili yolu havayolu ulaşımıdır. Havayolu ulaşımınız yeterli kapasitede olmazsa bir çok faaliyetiniz sekteye uğrar. Rahat, özgür ve konforlu seyahat edemezsiniz. Havayolu lojistiğiniz verimli ve ekonomik olmazsa bir turizm ili olan ilinize, havzanıza istenilen turist akımını sağlayamazsınız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Beyefendi den ve ilgili mercilerden arzuhalimiz bölgenin havzası konumundaki ilimize gerekli önemi ve değeri göstererek, uçak sefer sayılarını gerçekleşen talebe göre ayarlamaları ve koltuk ücretlerini makul bir seviyeye çekmeleridir.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 16:56
YORUM EKLE