Üniversiteli öğrencilerden yardım seferberliği

Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (GESOS), bir yardım seferberliği daha başlattı. Bu kez olumsuz kış koşulları nedeniyle zor günler geçiren Vanlı depremzedeler için kenetlenildi.

Üniversiteli öğrencilerden yardım seferberliği

GESOS, Vanlı depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi. Olumsuz kış koşulları nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar için “Van üşüyor sessiz kalma” sloganıyla çağrıda bulunuldu; kıyafet, temizlik ve kırtasiye malzemeleri toplanmaya başlandı.

Gediz Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Nar-ı Aşk Mevlana oyununu kampanya yararına sahneledi, Gedizli Kızlar Kulübü kermes açtı. Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Gediz Üniversitesi’nin profesyonel takımı da kampanyaya katıldı. Gediz’in 12 dev adamı, “Van üşüyor sessiz kalma” afişiyle sahaya çıktı, takım renklerinin süslediği atkılar Vanlılar yararına satışa sunuldu.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik de yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen GESOS üyesi öğrencilerini yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Çevik, topladıkları yardımları önümüzdeki günlerde Van’a götürecek olan gençleri topluma örnek gösterdi. Tüm öğrencilerini sosyal sorumluluk projelerine katılmaya teşvik ettiklerini ve onlara bu yönde her türlü desteği verdiklerini dile getiren Çevik, şöyle konuştu:

“İzmirli eğitim gönüllülerinin bir araya gelerek eğitime kazandırdıkları Gediz Üniversitesi başlı başına bir sosyal sorumluluk örneğidir. İşte bu bilinçle hareket ediyoruz ve hayata hazırladığımız öğrencilerimize toplumsal duyarlılığın, paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini aşılamaya çalışıyoruz. Hepimizin içinde bulunduğumuz topluma ve çevremize karşı sorumlulukları var. Sıkıntılarımız, dertlerimiz paylaştıkça azalır, mutluluklarımız paylaştıkça çoğalır. Ne mutlu ki öğrencilerimiz de bunun farkında, düzenledikleri kampanyalarla zor durumda olanlara yardım eli uzatıyorlar. Vanlı depremzedeler için gerçekleştirilen kampanya bunun sadece bir örneği. Böyle altın kalpli gençlerimiz olduğu için ne kadar gurur duysak yeridir. Onlar sayesinde geleceğimiz daha güzel olacak” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER