banner211

Vali Bilmez eski devlet hastanesi yeri ile ilgili müjdeyi verdi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi alanının Büyükşehir Belediyesine devrinin yapıldığını açıkladı.

Vali Bilmez eski devlet hastanesi yeri ile ilgili müjdeyi verdi

Van gündemini uzun süreden bu yana meşgul eden ve kentin en önemli alanlarından biri olan 15 bin 268 metrekarelik eski Devlet Hastanesi arazisi geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Satışa çıkarılmasının ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,  yetkili bakanlıklarla görüşerek gittiği Ankara’dan Van’a müjdeli haberi verdi. 


Van için önemli olan bu haberi Van Bilmez, kişisel twitter hesabından paylaşarak bu ifadelere yer verdi.


“Değerli Vanlılar; Kamuoyunun yakından takip ettiği Eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alan, girişimlerimiz sonucunda Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatlarıyla Büyükşehir Belediyemize tahsis edilerek millet bahçesi olacak. Bu konuda desteklerinden ötürü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Vanlılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kentimize hayırlı uğurlu olsun”
Vali Bilmez’in müjdeli haberi Van’da büyük sevinçle karşılanırken, tweeti ise yüzlerce beğeni kazanıp retweet aldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 1 yıl Önce

İçine çok büyük olmayan bir cami ve çocuk parkını da içerecek şekilde güzel bir kent parkına dönüştürülürse müthiş olur.

Tebrikler
Tebrikler - 1 yıl Önce

Tebrikler, aklın yolu buydu. Şehitlerimiz daha fazla betona gömülmesin. Her mahallemize mart-nisan aylarıyla beraber yeni parklar da yapılsın. 2020'de Van merkezde yüzlerce dönüm yeni parklar, yeşil alanlar oluşturulsun.3

Antibeton
Antibeton - 1 yıl Önce

Namaz kılacak yer çok. Camiler bomboş zaten. Kafeler, oyun yerleri, kıraathaneler, barlar, internet salonları dopdolu. Yeşil alan ve park yapılsın.

"Yarın kıyamet kopacağını biiseniz elinizdeki fidanı dikin."
"Yarın kıyamet kopacağını biiseniz elinizdeki fidanı dikin." - 1 yıl Önce

Çok şehir gezdim , Van kadar park ve yeşil alan fakiri hiçbir Büyükşehir görmedim. Örneğin Malatya nere, Van nere. Görünen köy kılavuz istemez. Yeşil alan, yeşil alan, yeşil alan...

Yeşil Van, yeşil ülke, yeşil dünya = Sağlıklı, huzurlu ve mutlu hayatlar.
Yeşil Van, yeşil ülke, yeşil dünya = Sağlıklı, huzurlu ve mutlu hayatlar. - 1 yıl Önce

Ağaç dikmek ve insan yetiştirmek en iyi hizmetlerdir. İnsanların yaşam kalitesini arttırmak, parklar, oyun alanları, dinlenme alanları, piknik ve mesire yerleri, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları yapmak, kentleri güzelleştirmek, yeşilin ve çiçeklerin bol olduğu, insanların nefes aldığı göz alıcı alanlar oluşturmak medeni her ülkede öncelikli hizmetlerdendir.

Tebrikler
Tebrikler - 1 yıl Önce

Tebrikler, aklın yolu buydu. Şehirlerimiz daha fazla betona gömülmesin..........

Gurbetci
Gurbetci - 1 yıl Önce

Helal olsun sn vali bey gibi si vana az denk gelir kıymetini bilmek gerekir basarilar