banner166

Vali Bilmez kentin sorunlarını muhtarlarla konuştu

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Vali Bilmez kentin sorunlarını muhtarlarla konuştu

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ- Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van’da görevli muhtarlarla bir araya gelerek kentte ki sorunlarla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Muhtarla sık sık bir araya geleceklerini vurgulayan Vali Bilmez, Kentte yapılan algı operasyonlarına karşı muhtarla iş birliği içinde çalışacaklarını söyledi.

TÜM PROTOKOL TOPLANTIYA KATILDI

İskele Öğretmen Evi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Naci Akkaş, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, VASKİ Genel Müdür Ülker Cem Kaplan. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fuat Türkman, yetkili birim başkanları ile İpekyolu, Edremit, Tuşba ilçesine bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.

“BU KENTİ SİZLERLE BİRLİKTE YÖNETMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantıda bir konuşma yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, “Muhtarla sık sık bir araya gelerek sorunları dinleyeceğiz, kendimizi anlatacağız, onların sorularına cevap vereceğiz, hep birlikte muhtarlarımızın görev yaptığı yerle ilgili çözüm noktaları arayacağız. Burada yaptığımız toplantı iş toplantısı değil, bu kentin kanaat önderi olan, köyünün, mahallesinin sorunlarıyla ilgilenen, bizimde gözümüz, kulağımız olan kişilerle bir araya gelerek kentimizin röntgenini çekmek, kente vermek istediğimiz mesajı sizler üzerinden mahalle ve köylülerimize ulaştırmak. Kamu hizmetlerinin daha verimli, daha etkin bir şekilde yapılması, sorunlarımızda bir öncelik sıralamasının yapılması, hem belediye başkanı sıfatıyla, hem Van valisi sıfatıyla bu kenti yönetirken, sizlerle daha çok fikir alışverişinde bulunmak ve bu kenti sizlerle birlikte yönetmeye çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

“İMKANLARLA SINIRLI KAYNAKLARLA SINIRSIZ SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Mahalle ve köy muhtarlarıyla farklı guruplar halinde bir araya gelerek kentte ki sorunların masaya yatırılacağını belirten Vali Bilmez, “İlk grup muhtarlarımızla bir araya geldik, Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçesinin bir kısım muhtarlarıyla bugün bir araya geldik. İnşallah daha sonra da diğer muhtarlarımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz, sayıyı çok fazla tutmadık ki, buraya gelen her muhtar arkadaşımızı dinleye bilelim. Bütün muhtarlarımızla bir anda toplantı gerçekleştirdiğimiz zaman muhatlarda sorunlarını dile getiremiyor, bizde onlarla temas kuramıyoruz. Bugün burada il emniyet müdürümüz, il jandarma komutanımız, devlet su işleri bölge müdürümüz, il milli eğitim müdürümüz, sağlık müdürü ve tarım il müdürümüz burada. Bunun yanı sıra belediyemizin genel sekreteri, VASKİ genel müdürü ve ilgili daire başkanları burada. Bizim dile getirdiğimiz sorunları, onlar not alacaklar, eğer varsa bir cevabı burada o cevabı verecekler, değilse onu gündemine alacaklar ve takip edecekler. Her talibe de yerine getire bilme imkanımız da yok. Kurumların bütçesi de, aile bütçesi gibidir. Talepler sınırsız, imkanlar sınırlı işte ekonomi de buna deniliyor. Sınırlı imkanlarla sınırlı kaynaklarla sınırsız sorunların üstesinden gelmeye çalışacağız.” Diye konuştu.

“PERİYOTLARDA SIRAYLA BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Muhtarlar üzerinde köy ve mahalle sakinlerinin ciddi bir baskısı olduğunu söyleyen Vali Bilmez, “Bu toplantılarımızda hem siz o emanet aldığınız mesajları muhataplarına iletmiş olursunuz, hem bizim sizin üzerinizden mahalle ve köyde yaşayan vatandaşlarımıza mesajlarımızı net ulaştırırız. İlimizde zaman zaman çok yanlış algılarla gerçekler saklana biliyor veya yanlış dedikodularla piyasada farklı algılarda oluşturulduğuna şahit oluyoruz. Bu yüzden birinci ağızdan sizin aklınıza gelen, piyasada konuşulan soruları siz soracaksınız bizde cevaplayacağız. İnşallah tüm muhtarlarımızla 691 muhtarımızla farklı periyotlarda sırayla bir araya geleceğiz. Belediyemizin bünyesinde muhtarlar daire başkanlığımız var onu bugün burada olanlarda, olmayanlarda bir muhtarımızın bir talebi olduğunda, o daire başkanlığına gidecek ki şuanda da gidiliyor, o talebini alacak, belediyenin hangi birimini ilgilendiriyorsa o talep o birime ulaşacak ve talep yakından ilgilenilecek.” Şeklinde konuştu.

Toplantı Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’ in yaptığı açılış konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

YORUM EKLE