banner211

Vali Bilmez, son durumu açıkladı... Van'da iyileşen hasta sayısı!

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentteki Korona Hastalığı (Covid-19) nedeniyle tedavi gören ve karantina altına alınan vaka sayısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Vali Bilmez, son durumu açıkladı... Van'da iyileşen hasta sayısı!

Türkiye'de salgın nedeniyle artan vaka sayısıyla birlikte hayatını kaybeden ve iyileşen hasta sayısı da her geçen gün artıyor. Türkiye'de en kritik iller arasında kentte Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, katıldığı bir programda kentte  26 vaka, 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 150 kişinin şüpheli olarak gözlem altında tutulduğunu açıklamasından ardından sosyal medya üzerinden önemli bir açıklamada daha bulundu. 

VAN'DA İYİLEŞEN KİŞİ SAYISI 

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, sosyal medya da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Van'da Covid-19'dan tedavi gören 2 hemşehrimiz daha taburcu oldu. İlimizde  hastalığı yenerek taburcu olan kişi sayısı böylece 4'e ulaştı. Tüm hastalarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. Vefakarca çalışan tüm Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim. İyi ki varsınız" diye ifade etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 12 ay Önce

Evet bunlar güzel gelişmeler fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim İçişleri Bakanlığı'nın Valiliklere bu kadar yetki vermesine rağmen neden halen Van'da caddeler de insan seline rastlamak mümkün neden halen Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi en az 3 adım sosyal mesafe kuralına kimse uymuyor ve neden Valilik emniyetle beraber şehrimizin bu durumuna göz yumuyor. Neden denetimler sıkılaştılmıyor. Valilik esas görevlerini bırakıp ta Sağlık il müdürlüğünün görevi olan vaka sayısını yada iyileşen vaka sayısını açıklama gereğinde bulunuyor.Burda amacım kurumlarımızı karalamak deil ama lütfen lütfen eyvah demeden iş işten geçmeden mücadele edelim.

banner201