banner211

Vali Yardımcısı Yılmaz’dan “halay çektirmeyin” uyarısı!

Van Vali Yardımcısı Mesut Ozan Yılmaz, korona virüs tedbirleri kapsamında düğün salonu işletmecileriyle bir araya gelerek, “halay çektirmeyin” uyarısında bulundu.

Vali Yardımcısı Yılmaz’dan “halay çektirmeyin” uyarısı!

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan düğün salonları, İçişleri Bakanlığının nikâh ve düğün salonu genelgesi ile 1 Temmuz’da tekrar hizmet vermeye başlamıştı. Mevsim itibariyle kentteki düğünlerin artması üzerine Van Vali Yardımcısı Mesut Ozan Yılmaz, Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Merkezi toplantı salonunda düğün salonu işletmecileri ile bir araya geldi. Düğünlerde alınması gereken tedbirleri düğün salonu işletmecilerine anlatan Vali Yardımcısı Yılmaz, düğünlerde hiçbir şekilde halay çekilmemesi gerektiğini belirtti.
Düğün salonlarını ve sokak düğünlerini titizlikle denetlediklerini ifade eden Vali Yardımcısı Yılmaz, “Korona virüs önlemleri kapsamında il genelinde yürütmüş olduğumuz çalışmalar titizlikle devam ediyor. Bilindiği üzere mevsim gereği kentimizde bugünlerde sıklıkla düğünler yapılmaktadır. Sizler de düğün salonu işletmecileri olarak vatandaşlara bu konuda hizmet vermektesiniz. Sizlerden ricamız, almış olduğumuz kararların dışına çıkmayın. Düğüne katılanların ateşini ölçüp, sosyal mesafe kuralına uymalarını isteyin ve işletmelerinizin dezenfekte edilmesini sürekli olarak sağlayın. Özelikle halay çektirmeyin. Aksi takdirde yapmış olduğumuz denetimlerde sizlere cezai işlem uygulayacağımızı bilmenizi isteriz” dedi.

Konuşmaların ardından düğün salonu işletmecileri sırayla söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdi.
Toplantıya ayrıca Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, İpekyolu, Tuşba, Edremit ilçe zabıta ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri katıldı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 8 ay Önce

dün iki nisan caddesinde bulunan sokakta baya uzun halay çekiliyordu. denetleyen de yok. emeklerimize yazık

Çözüm
Çözüm - 8 ay Önce

Her düğün ve taziyede gözetmen olması lazım yok biz laftan anlamıyoruz açıkçası

banner201