Valilik'ten Cumhuriyet caddesi ile ilgili açıklama geldi

Van’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinin akşam saatlerinde trafiğe kapatılmasının ardından vatandaştan gelen şikayetle üzerine Van Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.  

Valilik'ten Cumhuriyet caddesi ile ilgili açıklama geldi

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan Başkanlığında yapılan Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, İpekyolu sınırları içerisinde bulunan Cumhuriyet Caddesi 06 Mayıs 03 Haziran 2019 tarihleri arası trafiğe kapatılma kararının alındığı ifade edildi. 

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Valilik açıklamasında, “Saat 20.00-03.00 saatleri arası trafiğe kapatılan ve bu saatlerde seyyar satıcılara satış yapma izni verilmesinin mevzuata uygun olmadığı gibi, kaldırım işgallerine ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde ticari faaliyette bulunan vergi mükellefi esnafın haklı şikayetlerine neden oldu. Bu kararı alan ve uygulayan Van Büyükşehir Belediyesidir. Bu karla ilgili olarak Valiliğimizin herhangi bir tasarrufu olmamıştır.” Denildi. 

Kararın uygulanması sonrası, vergi mükellefi olan esnafın mağdur edilmemesi için Cumhuriyet Caddesi üzerinde seyyar satıcıların faaliyette bulunmasına müsaade edilmemesi ve belediye zabıtası tarafından tedbir alınması için Büyükşehir Belediyesine yazı yazıldığı kaydedildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
turgut bey
turgut bey - 10 ay Önce

alın bunları görevden

YAŞAR
YAŞAR - 10 ay Önce

başka bir örnrği varmı heryer soba duman yazık van a yakışmıyor

SIRADAKİ HABER