VAN BAROSU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ZİYARET

Van Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Van Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

VAN BAROSU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ZİYARET

Van Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Van Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Van Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Timur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Van Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkanlık makamında Van Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Av. Abdulbasit Bildirici, Van Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Cahit Bozbay ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Av. Fehim Oflas tarafından karşılanan Timur ve beraberindeki heyet daha sonra görüşme gerçekleştirdi.

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılmak istenilen meclis toplantısında yaşanan gerginlik nedeniyle meclis üyelerine 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulunan Timur, yaşanılan durumun kabul edilemez olduğunu ifade etti. Halkın iradesinin temsiliyetinin sağlandığı bir toplantıda yaşanılan görüntülerin kaygı verici olduğunu söyleyen Timur, böylesi durumların bir daha yaşanmaması için herkesin sağduyulu ve halkın seçilmiş iradesine saygı göstermesi gerektiğini kaydetti. Timur, son olarak Van Barosu’nun halkın seçilmiş olduğu iradenin yanında yer alacaklarını belirtti.

 

BİLDİRİCİ: HİÇBİR GÜÇ BOYUN EĞDİREMEZ

Yapılan ziyaretten dolayı baro heyetine teşekkür eden Van Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Av. Abdulbasit Bildirici ise, önceki gün meclis salonunda yaşanılan durumun hukuksuzluğuna dikkat çekti. Meclis olarak kentte yapacakları çalışmalara ilişkin düzenlenen bir toplantıda silahların gölgesi altında meclise girebildiklerini ifade eden Bildirici, yaşanılan durumun anti demokratik olduğunu söyledi. Meclis olarak böylesi durumları asla kabul etmeyeceklerini belirten Bildirici, dün yaşanan hukuksuzluğun bir daha tekrarlanmaması için herkesin aklıselim davranması gerektiğini belirterek, hiçbir gücün halkın seçilmiş iradesine boyun eğdiremeyeceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER