Van Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına operasyon: Çok gözaltı var

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki görevleri esnasında PKK/KCK silahlı terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edilen ve aralarında daire başkanı ile şube müdürlerinin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. 

Van Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına operasyon: Çok gözaltı var

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 21 Ağustos 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Van Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki görevleri esnasında PKK/KCK silahlı terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edilen ve halen aktif olarak çalışan 9, Kanun Hükmünde Kararnameyle görevden uzaklaştırılan 3 kişi olmak üzere toplam 12 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon yapıldığı belirtildi. Operasyonda aralarında daire başkanı ve şube müdürlerinin de bulunduğu 9 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, 3 kişinin aranması ise devam ediyor. Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, iş yeri ve üst aramalarında ise çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. 
Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baran gultepe
Baran gultepe - 8 ay Önce

Hdp, belediyeye doldurdu pkk lılaŕı,Vanlı kürt gençler sokaklarda işsiz dolaşıyor.Defolup gidecek bu şehirden pkk ve hdp.

SIRADAKİ HABER