banner166

Van Büyükşehir Belediyesi Maraş Caddesi’ni yenileyecek

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek caddelerinden biri olan Maraş Caddesi’ni (Kazım Karabekir) yenileyecek.

Van Büyükşehir Belediyesi Maraş Caddesi’ni yenileyecek

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kentte, ticari potansiyeli yüksek olan caddeler tek tek yenileniyor. Bu kapsamda özellikle kış aylarında kaldırımlarıyla vatandaşa büyük sıkıntı yaşatan Maraş Caddesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından baştan aşağı yenilenecek. Cuma günü başlayacak olan çalışmalarla Soydan Kavşağı ile Eski Emniyet Kavşağı arasındaki 2,5 kilometrelik caddede kaldırım yenileme, asfalt ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Yaklaşık 2 ay sürecek olan çalışmalarla cadde yeni bir görünüme kavuşacak.
Ayrıca kentteki yenileme çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Cezaevi Caddesi ile Uzun ve Şehit Osman Çavuş sokaklarında da asfalt yenileme ve kaldırım çalışmaları yapılacak.
Belediyenin öz kaynaklarından yapılacak olan çalışmaların sezon sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadirşinas Vanlılar
Kadirşinas Vanlılar - 2 ay Önce

Lütfen tüm bu ve benzeri çalışmalar sonbahar yağmurlarına kalmasın. Yukarıda sayılan caddeler başta olmak üzere üç merkez ilçenin mahallelerinde genişletilmesi gereken, kazılıp zemin sıkıştırması gereken, asfalt yenilemesi gereken onlarca cadde ve sokaktaki çalışmalar tez zamanda başlayıp iyi bir işçilikle bitirilsin istiyoruz. Şehrimizin yolları bilhassa mahallelerde cidden çok berbat durumda.

vanlı
vanlı - 2 ay Önce

İşiniz gücünüz kaldırım. yap-sök-yap. zaten verdiğiniz müteahhit en kalitesiz malı kulllanıyor bir yıl dayanmıyor. kentin ağaçlara, ormana, köprülü kavşaklı yollara, sahil yollarına ihtiyacı var. bunlar para etmiyor. kaldırım en güzeli yap sök yap

Baykal
Baykal - 2 ay Önce

Belediye ye şimdiden başarılar diliyorum kolay gelsin bu arada kurtuluş park daha güvenli hale getirilsin duvarları yükseltip kamera ile kontrol edilsin örnek Edremit sahili gibi olsun

ŞAHİN KARTAL
ŞAHİN KARTAL - 2 ay Önce

ALLAH RIZASI İÇİN SIHKE CADDESİ CADDE DEĞİLMİ YAŞAYANLAR İNSAN DEĞİLMİ KİMSE HİÇBİR DÖNEM GÖRMÜYOR YAZIK DEĞİLMİ