Van Büyükşehir Belediyesi seyyar satıcı denetimlerini sıklaştırdı

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların daha sağlıklı hizmet alması adına rutin denetim ve kontrollerine devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi seyyar satıcı denetimlerini sıklaştırdı

Toplum sağlığı açısından çeşitli riskler oluşturan ve haksız kazanca neden olan seyyar satıcılarla mücadele etmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, seyyar satıcılara göz açtırmıyor. Çalışmalar kapsamında seyyar satıcıların verdiği rahatsızlıkları sürekli yerinde gözlemlediklerini ifade eden Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, kanun ve yönetmeliklere aykırı faaliyetlerde bulunan seyyar satıcıları ilk etapta uyarmalarına rağmen netice alamadıklarını söyledi. Sevinç, ''Kaldırımlar yayaların, yollar araçların, parklar ise halkındır. Kaldırımları ve parkları kapatarak kendine rant kapısı gibi gören kişilere müsamaha göstermeyeceğiz. Vatandaşlar tarafından kaldırım işgali yapanlar ve seyyar satıcılar hakkında her gün yüzlerce şikayet alıyoruz. Biz de bu şikayetleri dikkate alarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Zaman zaman maalesef ağır hakaretlere de maruz kalıyoruz. Fakat biz yinede şehirleşme ruhuna aykırı olan seyyar satıcı olayını ortadan kaldırmak için durmadan çalışacağız” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berfin gunes
Berfin gunes - 11 ay Önce

Vali ve yöneticiler ,gariban seyyar satıcılarla uğraşacağınıza ,otogarda sokaklarda yüzlerce afganlı,pakisyanlı kadınlar bebekler perişan onlarla ugraşın,bir çare bulun!lüks makam araçlarına binip ,villada oturmakla olmuyor bu işler!çözüm üretin!!

Oduncu salih
Oduncu salih - 11 ay Önce

Iyi guzel Hadi gucunuz o garibanlara yetti pekkiii kaldirimlari iskal Eden kahve Market manav pideci mobilyaci 3,5 Ci durumu dondurmaci cicekci konfeksiyon ayakkabici bunlara sikayet yokmu halk kaldirimlari kullanamiyor bld nerde ne yapiyor gariban seyyar kovalayop ovunuyor

Üst düzey yöneticilere durum yansıtılmıyor.
Üst düzey yöneticilere durum yansıtılmıyor. - 11 ay Önce

Sanat Sokağı, Ulu Cami ve çevresi, Ordu Caddesi, Eski Başkale Garajı ve sokakları, Eski Özalp Durağı ve sokakları, Cumhuriyet Caddesinin iki tarafına düşen bütün ara sokaklarda kaldırımlar esnafların, fırıncıların, manavların, çay ocaklarının malzemeleri ve eşyalarıyla, kasa ve sandalyeleriyle dolu. Kaldırımlarda yayalar, aileler, turistler, kadınlar dolaşamıyor . Daracık ara sokaklar otopark olmuş. Çarşılarımız Afganistan çarşısı gibi. Çarşılarımız düzensiz, kirli, bakımsız ve keşmekeş bir halde. Parklar semaverciler tarafından tahrip ve işgal edildi. Sanat Parkı rezalet bir halde. Dabbağoğlu Parkı yine öyle. Şehrin profesyonel, ciddi ve kararlı bir belediyecilikle , hizmetlerle, proje ve yatırımlarla, denetim ve kontrollerle ayağa kaldırılması, bir büyükşehire yakışır hale sokulması lazım.

Zabıta işini yapmıyor
Zabıta işini yapmıyor - 11 ay Önce

"Kaldırımlar yayaların, yollar araçların, parklar halkındır. "Ey zabıta teşkilatı bu söz doğru ama çarşıda tur atıyor, saklanıyor, gözünüzü ve kulağınızı kapatıyorsunuz. Peki bu şehir neden bu halde?

Serhat yolcu
Serhat yolcu - 11 ay Önce

Belediye niye sokaklarda,otogardaki afganlı mültecilere sahip çıkmıyor,yardım etmiyor?Sosyal belediyecilik insan odaklıdır.Rant köşe dönme odaklı değil.