banner211

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarla 30 bin aileye ulaştı

Van Büyükşehir Belediyesi, son bir yılda yaklaşık 30 bin aileyi hizmetlerden faydalandırarak sosyal belediyecilik örneği ortaya koydu.

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarla 30 bin aileye ulaştı

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatlarıyla Van Büyükşehir Belediyesi, vatandaş odaklı hizmet çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Göreve başladığı günden bu yana Vanlılarla iç içe olan ve vatandaşların her sıkıntısına koşan Vali Bilmez, kentteki dar gelirli ailelere de büyük destek sağladı. Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yaklaşık 30 bin aileye dokunarak büyük bir başarıya imza attı.

‘Sosyal Kart’ ile bir yıllık süreçte 3 bin 22 aileye 2 milyon 500 bin TL yardım yapılırken, 700 aileye 500 bin TL civarında nakdi yardım yapıldı. Ayrıca Ağustos 2019’dan bu yana 11 bin 160 aileye gıda ve hijyen kolisi, 155 aileye giyim ve ayakkabı yardımı, 55 vatandaşa tekerlekli sandalye, 489 engelli vatandaşa taşıma hizmeti, yatağa bağımlı vatandaşlara 4 bin 217 hijyen paketi ulaştırılırken, Van Büyükşehir Belediyesine yapılan bin 900 yardım başvurusunu da değerlendirilerek sonuçlandırdı.
Bu çalışmaların yanı sıra refakatçi misafirhanesinde 12 bin 280 hasta yakını ağırlanarak yeme içme ve konaklama ihtiyaçları giderilirken, günlük bin 270 aileye 2 öğün 3 çeşit yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdoğan Ayğan
Erdoğan Ayğan - 7 ay Önce

Bu gün ne. Kadar. Van sosyal yardımlaşma vakfının Bi. Yardımını görmedim torpilin varsa yardımında. Var

vanlı
vanlı - 7 ay Önce

boş işler

vanlı
vanlı - 7 ay Önce

tüm yardımlar devlet hainleri ne anlamıyorum

Bir garip vanli
Bir garip vanli - 7 ay Önce

Ben yaklaşik 3 senedir baş vurdugum halde alamadim bizat bu sene baş vurdum 1.ayda beri boşum evim kira 1 ay once evime bakmaya geldiler hiç bir gerekce olmadan red edildi

Kimsemkim
Kimsemkim - 7 ay Önce

İlk fotoğraf açıklıyor neyin ne olduğunu bari topraklı ev lerde çekin inandırıcılığı gelsin

Ufuk
Ufuk - 7 ay Önce

Yalandir

banner201