banner211

Van Büyükşehir Belediyesi zabıtası seyyara geçit vermiyor

Van Büyükşehir Belediyesi, seyyarla mücadele ve kaldırım işgaline karşı son bir ayda 70 seyyar araba ve 380 iş yerine ait duba topladı.

Van Büyükşehir Belediyesi zabıtası seyyara geçit vermiyor

Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Van Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk sahasında bulunan cadde ve sokaklarda denetimlerini devam ettiriyor. Vatandaşların ve esnafların taleplerine anında karşılık veren zabıta ekipleri, şehri büyük ölçüde seyyardan ve kaldırım işgalinden temizledi. Son bir aylık süreçte, 70 seyyar araba ve 380 iş yerine ait dubaları kaldıran ekipler, denetimlerde seyyar satıcılar ve kaldırım işgali yapanlar hakkında da ilgili yönetmenliğe göre yasal işlem yaptı.
Çalışmalarını 7/24 esasına göre devam ettiren zabıta ekiplerinin, kentteki toplum sağlığı, huzuru ve güveninin sağlanması için denetimlerini devam ettireceği kaydedildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne olur bu şehre bir düzen, bir nizam, bir intizam...
Ne olur bu şehre bir düzen, bir nizam, bir intizam... - 1 yıl Önce

Yollar, özellikle de kaldırımlar dört mevsim esnafın eşyasıyla, sebze- meyveleriyle, fırın ve lahmacun salinlarının odunları, soba ve közleriyle dolu. Yolda, kaldırmda balık satan, yıkayan, temizleyen ve etrafı kokutup ıslatanlar var. Nisan- Ekim arası parklar semavercilerde. Açıkta sigara satmak suç iken her tarafta tezgah açıp sigara satanlar var. Cocuklar sigaraya bu şekilde teşvik ediliyor. Sanat Sokağı sigaracılar, caycılar ve esnaf tarafından işgal edilmiş. Ulu Cami Önündeki yolun sağında ve solunda sekiz tane manav dükkanı var. Kasaları, sebzeleri kaldırımlarda. İşportacı da, esnaf da dar olan bu kaldırımlara tek bir kasa bırakamaz. Bu ayrıcalık tanınamaz. Van çarşısında bayanların çocuklarıyla, dede-nineleriyle dolaşması tam bir eziyet. Van çarşılarına bir düzen, bir nizam şart. Aklı başında herkes bundan şikayetçi. Hepimiz bu keşmekeşi yaşıyoruz. Ferahlık, genişlik ve düzen çarşılarımızda, ara sokaklarımızda yok. İlgili kurumlar, belediyeler, zabıta her kimse ne zaman bu sorunu temelli çözecek?
Şehir içindeki Sanat Sokağı, Hz. Ömer Camisi önündeki Dabbağoğlu Parkı içler acısı halde. Ara sokaklar Afganistan çarşıları gibi. Otoparklar olmayınca, yetersiz olunca, pahalı olunca çarşı tıkış tıkış olmuş durumda. AVM'YE çevrilen otopark kısmen çözüm olabilirdi ama AVMye dönüştürüldü. O da yılan hikayesine döndü. İranlılara, Iraklılara, turistlere, misafirlerimize bu carşıların hayranlık bırakan hangi manzarasını gösterelim, nereleri övünçle, keyifle dolaştıralım.

Halit bin Velid
Halit bin Velid - 1 yıl Önce

Ah zabıta. Bir iki kasa, masa kaldırarak vaziyeti kurtaracaksın öyle mi. Van'ın bütün caddeleri sokakları kaldırımları yaz kış sayenizde işgal altında. Herkes var siz yoksunuz. Bankamatik memuru gibi çalışmayan şehre bakan zabıtamız olacak mı bi gün.

banner201