banner211

Van Büyükşehir Belediyesinden asfalt çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki cadde ve sokaklarda asfalt çalışması başlatıyor.

Van Büyükşehir Belediyesinden asfalt çalışması

Kentte başlatılan prestij caddelerin yapımı devam ederken, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı da Cumhuriyet, Zeve, Beyüzümü, Fatih ve Eski Cezaevi caddeleri ile ilçe belediyelerinin sorumluluk alanında bulunan Koçibey, Uzun Sokak, Şehit Osman Çavuş sokakları ve 5 kilometrelik Edremit TOKİ yolunda asfalt çalışması yapacak. Çalışmalarla kış aylarından olumsuz etkilenen cadde ve sokaklar daha konforlu hale getirilecek.
Ayrıca, şu ana kadar belediyenin işgücü ile üretilen 7 bin 200 ton asfalt İskele, İkinisan, Sıhke, Doğu ve Zübeyde Hanım caddeleri ile ara sokaklardaki yollarda yürütülen bakım onarım çalışmalarında kullanıldı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhami Özşenoglu
İlhami Özşenoglu - 7 ay Önce

Sokagimiza geçen sonbaharda asfalt döküldü, ama ne yazikki, daha kişi bitirmeden asfalt bozulmaya başladı. Bunca emeğe, paraya yazık değil mi bu memlekette niçin neden doğru dürüst iş yapilmaz. İskele caddesine yama atıldığını gördüm daha yapılmalı kaç yıl oldu. Elli, altmış yıllardan kalma iğrenç demir direkler hala kentin en önemli caddelerinde duruyor bu kötü ve iğrenç durumu kimse neden görmez, neden görmezlikten gelir. Şöyle bir stadı ve yapılanları göreyim dedim cevresi ve eski duvarı korkunç durumda sıvaları kabarmış dökülmüş , kabaran sivalarin tehlike yarattığını bilmem bilen varmı.

Ali Bora
Ali Bora - 7 ay Önce

Bu memlekette artık trafik kaldırmıyor. Yeni yollar şart özellikle de ÇEVRE YOLU acilen şart. Gidin birçok büyük şehire bakın ne kadar da güzel halletmişler yolları çevre yolları bir harika.

Van'daki yol sorunu biter mi?
Van'daki yol sorunu biter mi? - 7 ay Önce

VAN'IN EN BÜYÜK SORUNU KENT MERKEZİ VE MAHALLELERDEKİ YOLLARIN BİRÇOĞUNUN DAR VE BOZUK OLMASIDIR. YOLLAR GENİŞLETİLİRSE, ASFALTLANIRSA, ONLARCA YENİ YOL AÇILIRSA, YAMA YERİNE GÜZEL ASFALTLAR YAPILIRSA, YENİ KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR VE ÜST GEÇITLER YAPILIRSA, YENİ KAVŞAKLAR VE BULVARLAR AÇILIRSA, ONLARCA YENİ GÜZERGAH AÇILIRSA, COK KATLI OTOPARKLAR YAPILIRSA, AÇIK OTOPARK ALANLARI OLUŞTURULURSA, YOĞUN OLARAK KALDIRIMLAR YAPILIRSA, YENİ VE MODERN BİR OTOGAR İNŞA EDİLİRSE, 50 ADET YENİ MOR OTOBÜS ALINIP DEVREYE SOKULURSA, İLERİKİ ZAMANLAR İÇİN METROBÜS VEYA TRAMVAY SİSTEMİ HAZIRLIKLARI BAŞLATILIRSA, KAVŞAK VE REFÜJLER YEŞİL TUTULURSA, MAHALLELERDEKİ DUVAR VE ÇALILIKLAR YOLLARDAN ÇEKİLİR VE YOLLAR GENİŞLETİLİRSE, SEMT PAZARLARI MAHALLE YOLLARINDA KURULMAYIP KENDİLERİ İÇİN İNŞA EDİLECEK KAPALI SEMT PAZAR YERLERİNDE KURULURSA, KALDIRIMLARDAKİ ELEKTRİK DİREKLERİ VE PANOLARI KALDIRILIP HATLAR YER ALTINA İNDİRİLİRSE VAN GERÇEK BİR BÜYÜKŞEHİR VE MODERN BİR KENT OLUR. BU HİZMETLER ON YILLARDIR AKSADI. UMARIZ BU İKİ YILDA YUKARIDAKİLERİN TAMAMI HAYATA GEÇER.

banner201