Van Büyükşehir Belediyesinden flaş karar! Öğrenciler ücretsiz taşınacak…

Van Büyükşehir Belediyesi Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Öğrenim gören öğrencileri sınav süresince ücretsiz olarak taşıyacak.

Van Büyükşehir Belediyesinden flaş karar! Öğrenciler ücretsiz taşınacak…

Van Büyükşehir Belediyesi Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Öğrenim gören öğrencileri sınav süresince ücretsiz olarak taşıyacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Final sınavlarından dolayı yaşanan öğrenci yoğunluğu Belediyeyi harekete geçirdi. Bu kapsamda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler, sınav maratonu süresince öğrencileri ücretsiz olarak taşıyacak. Sınava gidecek olan öğrenciler öğrenci kartlarını göstermek suretiyle ücretsiz olarak yolculuk yapabilecek. Ayrıca sınav süresince İskele Caddesi Halk Eğitim Müdürlüğü önünden de kampüse 10 dakikada bir ek otobüs seferleri düzenlenecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 6 ay Önce

Çok Güzel, ancak izdihamı önlemek adına ücreti mukabilinde eğitim-öğretim süresi boyunca sabah 07.00-10.00, akşam 16-.00-18.00 saatleri arası Halk Eğitim önünden her yarımşar saatte bir otobüs kaldırılsa çok daha iyi olurdu...

m.şefik karayel
m.şefik karayel - 6 ay Önce

otobüslerin öğrencilere ücretsiz olması için teşekkür ederim ancak mavi halk otobüsleri kampüs içerisinde tam bilet uygulaması yapılıyor lütfen yetkililerden bu konuda yardımcı olmasını istiyorum.

VAN MEMNUN
VAN MEMNUN - 6 ay Önce

BİR VANLI OLARAK BU UYGULAMADAN DOLAYI SAYIN VALİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. BÖYLE VALİLERİN KIYMETİNİ BİLMEMİZ GEREKİYOR İŞ VANLI ESNAFA KALSA BİRKAÇ YOLCU DAHA ALMAK İÇİN MİLLETİ BAGAJA KOYARLAR 1 LİRA İÇİN SARI MİNÜBÜSLER ADAM EZER. ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN DEPREMDE EKMEĞİ 7 LİRAYA SATANI DA GÖRDÜK. SAYIN VALİMİZ SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE DE EK SEFER BIRAKIRSA DEVLET ARABASIYLA(BELEDİYEYE AİT) HALK ÇOK RAHATLAYACAK.