VAN BUZ KESTİ

Van’ın Özalp ilçesinde etkili olan soğuk havadan dolayı bir su deposundan sızan suyun donmasıyla ilginç görüntüler oluştu.

VAN BUZ KESTİ

Van’ın Özalp ilçesinde etkili olan soğuk havadan dolayı bir su deposundan sızan suyun donmasıyla ilginç görüntüler oluştu.

 

Sıcak havanın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece eksi 30 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı birçok dere, baraj ve göletlerin yüzeyini dondururken, bazı mahallelerdeki içme suyu depolarını da dondurdu. Van’ın Özalp ilçesinde gece hava sıcaklığının eksi 25 dereceye kadar düşmesi sonucu ilçeye bağlı Sarıköy Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki su deposundan çevreye akan su, buzdan bir şelaleyi andıran görüntüler oluşturdu. Mahalle halkı, soğuk havanın bu sene etkisini çok erken gösterdiğini ve su deposunun "buz şelalesi"ne döndüğünü belirtti.

 

HAKKÂRİ’DE DONDURUCU SOĞUKLAR

Hakkâri’de etkisini gösteren dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Hakkâri-Van, Hakkâri-Çukurca ve Şırnak karayolu üzerinde bulunan kayalıkların buzla kaplanması, soğukların şiddetini gözler önüne serdi. Hakkâri ve ilçelerinde gece eksi 18 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, hayatı olumsuz etkiliyor. Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunması münasebetiyle sıcak iklimi ile tanının Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde ise ilk defa don olayının yaşandığını ifade eden vatandaşlar, son günlerde soğuklarla mücadele ettiklerini söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER