Van'da 5 terörist etkisiz hale getirildi

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda Gevaş ilçesi Töreli Mahallesi Azapşer bölgesinde 5 bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubunun etkisiz hale getirildi.

Van'da 5 terörist etkisiz hale getirildi

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Van İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla 13 Eylül 2019 günü Gevaş ilçesi Töreli Mahallesi Azapşer bölgesinde ‘Kıran-Şehit Güvenlik Korucusu Osman Efe Operasyonu’ başlatıldığı belirtilerek, “Söz konusu operasyon kapsamında 5 terör örgütü mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Operasyon bölgesinde yapılan arazi aramasında tespit edilen çok sayıda EYP düzeneği ve patlayıcı madde yerinde imha edilmiş olup, terör örgütü mensuplarının kullanmış olduğu sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şiddete sonuna kadar hayır
Şiddete sonuna kadar hayır - 6 ay Önce

Kan, ölüm ve gözyaşı hiçbir sorunun çözüm yolu değildir. Bu topraklar silahtan, bombadan, kandan, gözyaşından bıktı usandı. Herkes insanca yaşamak istiyor, iş, aş ve hizmet istiyor. Huzur ve barış ortamı istiyor. EYP, bomba, çukur, hendek, ideolojik yaklaşımlar derda deva değil. Artık herkes bunu görmeli. İnsanı yasatmak, insana hizmet etmek, doğaya ve canlılara sahip çıkmak, toplumda gelişen kötü alışkanlıklarla mücadele etmek, huzurlu ve kardeşlik içinde bir dünya kurmak insanlık için ve bu topraklar için tek çıkar yoldur.

Hakan CANİŞ
Hakan CANİŞ - 6 ay Önce

EKMEK YEDİĞİ TOPRAĞA İHANET EDENİN SONU ....SÖZLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR !!

SIRADAKİ HABER