banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

20.01.2021 VAN'DA GÜNÜN ÖZETİ

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

SOĞUK SABAHIN SICAK ÇORBALARI EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN

Van’ın Edremit Belediyesi, soğuk kış günlerinde ilçe sakinlerini yalnız bırakmıyor. Belediye, ilçede belli noktalarda dağıtılan ücretsiz sıcak çorba ikramı ile soğuk kış sabahlarında vatandaşın içini ısıtıyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 112 memur alacak.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

VAN’DA HAVA DURUMU VE DAHA FAZLA BİLGİ ALINABİLECEK OMGİ KURULDU

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında üniversite yerleşkesinde Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kuruldu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

BAŞKAN AKGÜL’DEN BAKAN KOCAYA ÇAĞRI VETERİNERLER DE AŞILAMA PROGRAMINA ALINSIN

Van Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Yakup Akgül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kararlı tutumunun pandeminin kontrolden çıkmasını engellediğini ifade ederek, “Doktor hekimlerimiz gibi insanlarla birebir temas halinde olan veteriner hekimlerimizin de risk grubu içinde değerlendirilerek öncelikli aşılanma programına alınmaları gerekmektedir” dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

AK PARTİ’DEN KAPIKÖY AÇIKLAMASI: KAPIKÖY'ÜN AÇILMASI ELZEMDİR

AK Parti Van İl Başkanlığından, son günlerde kentte bazı çevrelerce, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında kapalı olmasının bahane edilerek AK Parti ve milletvekilleri hakkında olumsuz algı operasyonu yürütüldüğü bildirildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

TUŞBA BELEDİYESİ YABAN HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Van’ın Tuşba Belediyesi ekipleri, etkili olan kar yağışı ve soğuk havadan olayı yiyecek bulmaktan zorluk çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

VAN KEDİLERİ "ULUSLARARASI SAĞLIK KARNESİ" İLE SAHİPLENDİRİLİYOR

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde koruma altına alınan Van kedileri, "uluslararası sağlık karnesi" ile sahiplendiriliyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

VALİ BİLMEZ SAĞLIK ALANINDA YAPILAN YATIRIMLARI AÇIKLADI

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, il genelinde 2021 sağlık yatırımlarını açıklayarak, “Sağlık yatırımlarında ilimize pozitif bir durum söz konusu” dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

ÖZGÖKÇE: SKALA MAĞDURLARININ TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, KGM Skala Mağdurları Platformu’nun kentteki temsilcilerini ağırlayarak taleplerini dinledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

İYİ PARTİ’DEN ÜCRET ADALETSİZLİĞİNE TEPKİ!

İyi Parti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ve bağlı bölge müdürlüklerinde hizmet veren işçi personellerin aynı iş yükünü almasına rağmen üç farklı skala üzerinde ücretlendirilmeye tabi tutulmasına tepki gösterdi.  

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

BİK VAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN DAKA ZİYARETİ

Basın İlan Kurumu (BİK) Van Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ı ziyaret etti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 20:45
YORUM EKLE

banner201