banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

25.01.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Abalı Kayak Tesisinin ikinci etabının açılması yağan kara bağlı olduğunu söyledi.


 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın merkez Edremit Belediyesi’nde başkan yardımcılarına ve birim müdürlerine güncellenen ‘6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ eğitimi verildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Ticaret ve Sanayi Odası aylardır mücadelesi verilen Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması başta olmak üzere kentin farklı konuları ile ilgili Ankara’daki ziyaret ve çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Van TSO heyeti son olarak da Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Kente dair bir çok konunun konuşulduğu toplantıda Kapıköy’ü de gündeme getiren heyet bu anlamda bakan Varank’tan konuyu bakanlar kuruluna taşıması ricasında bulundu. Varank’ın destek sözü verdiği konuya ek olarak Şubat ayı içinde Van’a gelme sözü verdiği de paylaşıldı. Buluşma sonrası ziyarete dair değerlendirmeler paylaşan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, ziyaretin oldukça verimli geçtiğini söyledi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'ın Gevaş ilçesinde "topa garane" adıyla bilinen beyzbol oyunu, kış aylarında kırsal mahallelerdeki vatandaşların en büyük eğlencesi arasında yer alıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Doğu Anadolu kalkınma Ajansı çalıştırmak üzere personel alımı yayımlandı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Tesisi, bu yıl kar yağışının yeteri seviyeye ulaşmaması nedeniyle sezonu geç açtı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde görevli sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin zorluklarını ve hastaların yaşadığı sıkıntıları ortaya koymak amacıyla görev sırasında çektikleri fotoğrafları sergiledi. 

İŞTE HABERİN DETAYI

Erdemliler Harekatı Derneği Van’ın ilk esc akreditasyonunu aldı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Doğu Anadolu Bölgesindeki Van, Bitlis, Muş ile Hakkari için kuvvetli buzlanma ve çığ uyarısı yapıldı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Son dönemlerin parlayan yıldızı olan Edremit’te belediye başkanı İsmail Say döneminde kelimenin tam anlamıyla proje belediyeciliği dersi veriliyor. Yıllarca sorunlarla boğuşan, potansiyelinin bir türlü üstüne çıkamayan Edremit yerinde projeler ile en gözde ilçe olurken başkan Say, Van’ın hak ettiği yerde olmamasına rağmen bundan sonraki süreçlerde yapılacak işlerle olması gereken yere geleceğini buna katkı sağlamak için de sürekli olarak proje ürettiklerini ve şu an 50’ye yakın projenin hayata geçmek için finansman beklediğini söyledi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Korona virüs sebebiyle dışarı çıkamayan vatandaşlara İpekyolu Belediyesi tarafından verilen sokak konserleri tüm hızıyla devam ediyor.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201