banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

27.01.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Pandemi salgını ile birlikte artan ekonomik kriz ve geçim zorluğu, vatandaşların sıkıntılı günler geçirmesine neden oluyor. Yeni yılla birlikte doğalgaz, elektrik, ekmek, gıda malzemeleri, meyve ve sebzelerin yanı sıra daha birçok ürüne gelen zamlar nedeniyle nefes alamaz duruma gelen vatandaşlar, eve ekmek götürememenin çaresizliğini yaşıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

HDP Van İl örgütünün düzenlediği ‘Basınla bir araya gelme ve basınla buluşma’ programında kentteki ulusal ve yerel basınla bir araya gelen HDP Van İl örgütünün yeni yönetim başkanları Fikret Doğan ve Handan Karakoyun, Van’daki kronikleşmiş sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İŞTE HABERİN DETAYI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü; Muş, Hakkari ve Van’ın güneyi için kar yağışı uyarısında bulundu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'ın Gevaş ilçesinde güneşli havayı fırsat bilen çocuklar, kendi imkanlarıyla yaptıkları kızaklarla kayarak karın keyfini çıkardı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

 Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, CHP Eski Milletvekili Berhan Şimşek hakkında, vali ve kaymakamlara yönelik ifadeleri nedeniyle cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı Edremit ilçe başkanlığı kongresini gerçekleştirdi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da polis ekiplerince şüpheli şahıslara yönelik yapılan “Şok uygulamada” 4 kişinin üzerinde 4 ruhsatsız silah ve bu silahlara ait fişek ele geçirilirken, şüphelilerin üzerinde 12.12 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüpheliler polis ekiplerince gözaltına alındı. 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Çaldıran ilçesinde ilaç taşırken kara saplanan ambulans kurtarılarak hasta çocuklara ulaşırken, Belediye Başkanı Şefik Ensari de aileyi ziyaret ederek destek verdi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Son haftalarda gündemden hiç inmeyen Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması konusu konuşulmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Açılması yönünde taleplerin aralıksız süren ve kentte son dönemlerdeki tartışmaların da ortak konusu olan Kapıköy’e dair konuyu gündeme taşıyan son isim AK Parti’den ayrılıp DEVA Partisi’ne geçen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu oldu.

İŞTE HABERİN DETAYI

 Van'ın Edremit ilçesinde 2 Eylül 2020'de hizmete açılan 112 Acil Çağrı Merkezi'ni 5 ayda 8 bin kez arayarak gereksiz yere meşgul eden kişiye "Kabahatler Kanunu" kapsamında idari para cezası uygulandı. 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201