banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

28.01.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van’da son yıllarda Kapıköy’ün modernizasyonu ile birlikte öne çıkan ve en az Kapıköy kadar önem arzeden yatırımlardan birisi de Van-Özalp ve Özalp-Kapıköy Karayolu. Van’ı İran’a bağlayacak uluslararası bir yol olarak öne çıkan bu yol aynı zamanda Van-Şırnak Karayolu gibi yolların bitmesi ile Van’ı Habur’a, Irak bağlayarak buradan Irak’a saatler içerisinde erişimi sağlayacak bir yol olarak kurgulanıyor. O yoldaki çalışmalar da ağır aksak da olsa ilerlerken bitmesi halinde kentin gelecekteki ticaret yolu olarak görülüyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da son bir ay içerisinde merkez ilçelerdeki binaların bodrum katında bulunan su sayaçlarının çalınması suretiyle meydana gelen toplam 17 hırsızlık olayıyla ilgili 4  kişi yakalandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

2020’nin Mart ayında ilk resmî korona vakasının duyurulmasıyla ülkemizin salgınla mücadelesi başladı. Doğal olarak bütün ülke, insanıyla, özel ve resmî tüm kurumlarıyla salgından çok ciddi bir şekilde etkilendi. Bu kurumlardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığı ve dolayısıyla eğitim-öğretim oldu.

İŞTE HABERİN DETAYI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, bölge illeri için kar yağışı ve çığ uyarısında bulundu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 77 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Son zamanlarda Van’da kış aylarının çetin geçmesi ve yaban hayvanlarının yem bulmakta sıkıntı yaşamaları Vangölü Aktivistlerini harekete geçirdi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Burçakalan Mahallesi’nde yaşayan 110 yaşındaki Cemile Sarıgülü evinde ziyaret etti.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Gürpınar ilçesinde jandarma ekiplerince icra edilen pusu faaliyeti sonucu 101 kilogram eroin ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Tuşba ilçesindeki bir camiye hırsızlık amaçlı giren genç kız ve erkek arkadaşı, 27 saatlik kamera görüntüsü incelenerek yakalandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van'ın Erciş ilçesinde dondurucu soğuklardan dolayı yüzeyi buzla kaplanan Deli Çay, eşsiz manzarasıyla adeta büyülüyor. 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201