banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

23.02.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Çevre Yolu’nun yıllar sonra yeniden start alması, kangren haline gelen Arıtma Tesisi’nin tamamlanması Van’da diğer sorunların çözümü için umutlu bekleyiş başladı. Son dönemlerde kronik sorunlarını çözüp hareketli bir sürece giren Van’ın durumunu değerlendiren Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kentin huzurla birlikte bir cazibe merkezi olduğunu ve Vanlılar’ın artık geleceğe umutla baktığını söyledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında bir yılı aşkındır kapalı durumda olan Kapıköy Gümrük Sınır Kapısı, Van halkının ve esnafının ekonomisini zarara uğratmaya devam ediyor. Birçok iş insanlarından ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için çağrılar devam ederken bir çağrıda HDP’den geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin düzenlediği bir dizi program için Van’a gelip Kapıköy’e çıkarma yaptı. Beraberindeki milletvekilleri ile kente gelen Buldan ve HDP’liler burada yaptıkları açıklamada pandemi nedeniyle kapalı tutulan Kapıköy Sınır Kapısı'nın gerekli tedbirler alınarak açılmasını istedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

 Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, bölge illeri için çığ, buzlanma ve don uyarısında bulundu.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van Halk Kütüphanesi Müdiresi Aysun Dinçer Bekdemir, eski Endüstri Meslek Lisesi binasının yerinde yapımı devam eden yeni kütüphanenin kente yakışır bir mekan olacağını söyledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van’ın Başkale ilçesinde bir yıl önce meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için anma programı gerçekleştirildi.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçe genelinde esnaf buluşmalarını sürdürüyor.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201