banner166

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göçük: 9 yaralı TIKLA-İZLE

Van’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasındaki demir korkulukların çökmesi sonucu 9 kişi yaralandı. Göçük anı ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı. 

ÖZEL HABER: MERAL YILDIZ- Van’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasındaki demir korkulukların çökmesi sonucu 9 kişi yaralandı. Göçük anı ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı. 

Van’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 579 mahalle ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı ve uçak seferlerinin iptal edildiği kentteki en büyük hastanelerden biri olan Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji KVC Bölümü binasında kar ve yağmur için yapılan demir korkuluklar, aşırı kar yağışı nedeniyle çöktü. Çökmeyle birlikte 2’si ağır 9 kişi yaralanırken, çevredekiler tarafından acil servise kaldırıldı. 

Çatının çökme anı ise güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde çatının çökmesi ile birlikte çevrede bulunan vatandaşlar, göçük altında kalanları kurtarmaya koştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET KETEN
AHMET KETEN - 9 ay Önce

Gerçekten iyi bir idareci kadrosu olsa birazda kafaları bassa o kar kütlesinin başa bela olacağını anlar müdahale ederdi. Gerçi hastane otoparkına ne yaptılar ki o korkuluklara müdahale etsinler. Ancak oturdukları yerden emir alarak iş yapmayı biliyorlar.