Van eski Valisi Karaloğlu 60 işadamı ile birlikte Van'a geliyor!

Van'da başarılı işlere imza atmış ve bir dönem adından çokça söz ettirmiş Van eski, şimdiki Antalya Valisi Münir Karaloğlu, beraberinde 60 işadamı ile birlikte Van'a geliyor.

Van eski Valisi Karaloğlu 60 işadamı ile birlikte Van'a geliyor!

ŞEHRİVAN ÖZEL: ÖMER AYKAÇ - 2009-2013 yılları arasında Van Valiliği yapan ve o dönem gerek yaptığı önemli işler gerekse de Van halkı ile kurduğu bağ ile adından sıkça söz ettiren efsane Vali Münir Karaloğlu Van'a geliyor.

Van'dan ayrıldıktan sonra Bursa Valiliği'ne atanan, halihazırda da Antalya Valisi olarak görev yapan Karaloğlu, beraberinde tam 60 işadamı ile birlikte yarın Van'da olacak. Vanlı'nın gönlüne taht kuran çalışmaları ile Van'a çıkarma yapacak olan Karaloğlu'nun işadamları ile birlikte yarın açılışı yapılacak olan Turizm Fuarı'nın çılışına katılacak. Son dönemlerde turizmde rekor üstüne rekorlar kıran Antalya'da sektörün en önemli isimlerini yanına alarak Van'a gelecek olan Karaloğlu 6 yıl sonra ilk kez Van'a gelmiş olacak.

EN ÖNEMLİ TURİZMCİLER VAN'I GÖRECEK

Turizm Fuarı'nın açılışıyla birlikte Antalya'da turizm sektörüne yön veren isimleri Van'a getirmesi oldukça önemli bir hamle olarak görünen Karaloğlu'nun bu vesileyle hem fuarda hem de kentteki ziyarette Van'ın tanıtımına katkı sunması bekleniyor. Van'da kaldığı yıllarda da kentin turizmi adına önemli işler yapan, halihazırdaki turizm destinasyonlarının turzime kazandırılmasını sağlayan Karaloğlu, Bursa ve Antalya'da da aynı şekilde başarılı bir yönetim ortaya koydu. Van'da görev yaptığı sırada geçtiğimiz ay açılan Van Müzesi'nin yapılması, Van Kalesi'nin restorasyonu, Akdamar Kilisesi'nin restorasyon ve ibadete açılması, sayısız festival ve yatırımı hayata geçiren Karaloğlu, bu ziyareti ile birlikte gözlerin bir kez daha Van'a çevrilmesini sağlayacak. Antalya'dan gelen turizmciler hem Van'ı görmüş olacak hem de fuar vesilesiyle Van'ı daha yakından tanımış olacak.

MÜNİR KARALOĞLU KİMDİR?

1964 yılında Rize Çayeli Kaptanpaşa´da doğan Karaloğlu, ilkokulu Kaptanpaşa´da, ortaokul ve lise tahsilini Rize İmam Hatip Lisesi´nde tamamladı.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Buradan 1989 yılında mezun olan Karaloğlu, avukatlık stajının ardından 1990 yılında kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Karaloğlu, adaylık sırasında 8 ay İngiltere’de eğitim aldı.

1994 yılında Kırıkkale-Karakeçeli Kaymakamı olarak görev yapan Karaloğlu, aynı yıl vatani görevini yapmak üzere bu görevine ara verdi. Askerliğini tamamlamasının ardından yine Kırıkkale-Karakeçili Kaymakamı olarak görevine geri dönen Karaloğlu, daha sonra sırasıyla:

1996-1998 Şanlıurfa-Harran Kaymakamı,
1998-2000 Yozgat-Çekerek Kaymakamı,
2000-2002 Tokat-Reşadiye Kaymakamı,
2002- 2003 Kırklareli Vali Yardımcılığı,
2003-2004 İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri (Başbakan Danışmanı),
10 Haziran 2004 - 14 Haziran 2009 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yaptı.
Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın (YERELSEN) kurulmasına öncülük eden Karaloğlu, Mayıs 2009 ayına kadar Sendika Genel Başkanlık görevini sürdürdü.
12.06.2009-02.08.2013 Van Valiliği,
04.08.2013-10.06.2016 Bursa Valiliği,
01.06.2016 tarih ve 29729 Sayılı Resmi Gazete 'de yayınlanan 30.05.2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararınca Antalya Valiliği görevine atanmıştır.

Kırgızistan Cumhuriyeti’nin köklü üniversitelerinden Mahmud Kaşgari Barskani Doğu Üniversitesi tarafından "Fahri Doktora" unvanına layık görülen Karaloğlu, öğretmen Sevim Hanım ile evli olup, iki kız çocuk babasıdır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 11 ay Önce

Karaloğlu gelmiş geçmiş en iyi Van Valisidir.

Van hak ettiği yere gelmeli.
Van hak ettiği yere gelmeli. - 11 ay Önce

Otogarsız, tramvaysız, otoparksız ve meydansız olan, ülkemizin en büyük gölüne kıyısı bulunduğu halde sahil şeridi olmayan ve göle ulaşamayan, park ve bahçe yoksulu, düzensiz ve keşmekeş çarşıları olan, yol ve kaldırımları esnaf işgalinde olan, kanal ve dereleri çöp ve pislik içinde olan, semt pazar yerleri bulunmayan, tarihi yerleri bakımsız olan, mahallelerinde yeterli park ve yeşil alanları olmayan, yolları dar olan, kaldırımları elektrik direkleri ve panolarla dolu olan, temizliğe ve ilgiye muhtaç olan VAN GÜZELE sahip çıkacak yöneticiler bu şehirde hep hayırla yad edilecektir.