banner211

Van Gölü'nde tekne faciası! Ölü sayısı 54 oldu...

Van'da 27 Haziran tarihinde içerisinde 60'ın üzerindi kaçak göçmenle birlikte batan teknede hayatını kaybedenlere bir bir ulaşılmaya devam ediyor. İnsan kaçakçılarının umut yolunda katili olduğu göçmenlerin cesetlerine ulaşılmaya devam ederken, bugün tam 9 erkek cesedine ulaşıldı.

Van Gölü'nde tekne faciası! Ölü sayısı 54 oldu...

Van'da 27 Haziran'da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden 4'ünün daha cesedine ulaşıldı.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açılan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılması için Jandarma İç Güvenlik Timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile Sahil Güvenlik ekipleri, ROW cihazlarıyla Çarpanak Adası açıklarında çalışma yürüttü.

Ekipler, çalışmalarda 4 kişinin daha cesedine ulaştı. Bölgede gün boyunca, yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 kişinin daha cesedi bulunmuştu. Böylece bugün çıkarılanlarla birlikte ulaşılan ceset sayısı 54'e yükseldi. Cesetler, Büyükşehir Belediyesi cenaze araçlarıyla Van Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Çalışmalara yarın devam edilmek üzere ara verildi.

Van Valiliği de bugünkü arama çalışmalarının bilançosunu şu sözlerle duyurdu: "18.07.2020 günü ROW cihazıyla   Van Gölü'nde yapılan dip aramasında, 9 erkek cesedine ulaşılarak yüzeye çıkarılmıştır.
Toplam sayı 54 olmuştur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 7 ay Önce

Allah belalarını versin tez zamanda
ne günahları vardı bu mazlumların
yeter artıkl ya .... :(

Abdurrahman
Abdurrahman - 7 ay Önce

Kimin umurunda? hangi siyasetçinin devlet adamının yöneticinin? Hepsi cukkayi göturmeye çalışıyor. .yapanların yanına kar kalacak. Malesef

banner201