Van Hayvan Barınağı tam not aldı

Van Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin kapılarını hayvan severlere açarak 180 sokak hayvanının iç ve dış parazit aşılarını yaptı.

Van Hayvan Barınağı tam not aldı

Bölgenin en büyük, Türkiye’nin sayılı hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezlerinden biri olan ve son teknoloji cihazlarla her yıl yüzlerce sokak hayvanına şifa olan, yüzlerce hayvana da ev sahipliği yapan Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde de çeşitli etkinliklerle sokak hayvanlarının yanın da oldu. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan veteriner hekimler, il genelinde tespit edilen 180 sokak hayvanının iç ve dış parazit aşılarını yaptı. Bakıma muhtaç olan hayvanları da merkeze getirerek tedavi altına alan ekipler, ayrıca rutin olarak il genelindeki 75 besleme noktasına da mama bırakıyor.

Hayvan severlerden barınağa ziyaret

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvan severler de hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Ziyarete gelen hayvan severler, merkezi gezerek sokak hayvanlarına verilen hizmetleri inceledi. Özelikle çocuklar kedi ve köpeklerle eğlenceli vakitler geçirip hayvanlara mama verdi. Hayvan barınağının çok modern şartlara sahip olduğunu belirten hayvan severler, “Barınak her anlamda çok güzel, hayvanlara burada çok iyi şartlarda bakılıyor. Kedi ve köpekler çok sağlıklı ve mutlu görünüyor. Bu şartları oluşturan Van Büyükşehir Belediyesi ve veteriner hekimlerine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Van Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanları bir gün değil her gün hatırladıklarını belirten Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürü Abdullah Saraçer ise “Merkez olarak Türkiye’nin ve bölgenin en modern tesislerinden birine sahibiz. Bu özelliğimiz sayesinde de her yıl yüzlerce hayvanı tedavi edip sağlığına kavuşturuyoruz. Bakıma muhtaç hayvanları da burada misafir ediyoruz. Yine barınağımızı her gün onlarca kişi ziyaret ediyor ve hayvanları sevebiliyor. İsteyenler ise bu hayvanları sahiplenebiliyor. İl genelinde 75 noktaya her gün düzenli olarak yem bırakıyoruz. Aşılama çalışmalarımızda rutin olarak devam ediyor. Hayvan ambulansımızla da yarılı hayvanlara anında müdahale edebiliyoruz” diye konuştu.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıl önce faaliyete giren 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulan barınakta, ameliyathaneler, aşılama odaları, rehabilitasyon merkezi, yıkama odaları bulunurken, 500 sokak hayvanına da ev sahipliği yapıyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfen duyarlı olalım
Lütfen duyarlı olalım - 3 hafta Önce

VAN SOKAKLARINDA VE MAHALLELERİNDE BAŞIBOŞ YÜZLERCE SOKAK HAYVANI VAR. BİRÇOK YARALI, SAKAT, TÜYLERİ DÖKÜLMÜŞ, HASTA, ZAYIF, BİTKİN HAYVANA RASTLIYORUZ. BU ARADA HAYVAN HAKARET ŞEKLİNDE ANLAŞILMASIN. ARAPCA'DA HAYVAN, " CANLI" ANLAMINA GELİR. BU CANLILARA YEMEK, SU, SAĞLIK KONTROLÜ, BARINAK VB. IMKANLARLA, HER GÜN, HER HAFTA, HER AY, DÖRT MEVSİM SAHİP ÇIKILSIN. AÇ PERİŞAN HALDE BÜTÜN GÜN YOL VE KALDIRIMLARDA, ARAZİLERDE YATIP UZANAN BU ÇARESİZ CANLILARA LÜTFEN BAKIN. EKİPLER YETERLİ DEĞİL. YETERİNCE BAKMADIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM. VATANDAŞLAR DA KEDİ VE KÖPEKLERE SAHİP ÇIKSIN, YEDİRSİN, İÇİRSİN, EZİYET ETMESIN, EZİYET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMESİN. TRAFİKTE BU CANLILARA DIKKAT EDİLSİN.