banner139

Van heyeti, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını birim birim gezdi

AK Parti Van Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Abdulahat Arvas, beraberindeki heyetle Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret etti.

Van heyeti, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını birim birim gezdi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi nedeniyle Ankara’da bulunan Edremit, Erciş, Tuşba, Gürpınar, Gevaş, Çatak, Bahçesaray belediye başkanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürünün de hazır bulunduğu yerel yöneticiler heyeti, Van Milletvekili ve Çevre Komisyon Üyesi Abdulahat Arvas ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Mekansal Planlama Genel Müdürü, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü, Milli Emlak Genel Müdürü ve Çevre Yönetimi Genel Müdürünü ayrı ayrı ziyaret ederek Van ile ilgili görüşmelerde bulundular.


Yapılan görüşmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Arvas, Van’ın tarihi, kültürel ve doğal değerler bakımından Türkiye’nin en zengin ve de en güzel şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent inşa etmek için bugünden insanın ihtiyaç duyduğu ve şehirciliğin gerektirdiği yatırımlarla toplumsal değerleri koruyan ve yaşatan yeni bir planlama anlayışının ortaya konulması gerekmektedir. Bu gaye ile belediye başkanlarımız ile birlikte hemşehrilerimize daha etkin ve kaliteli bir hizmet sağlamak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığının birim yöneticileri ile bir araya geldik. Genel müdürlerimize taleplerimizi ilettik. Kentimizle ilgili kendilerinin değerli görüşlerini dinledik. İmar uygulama çalışmaları devam eden Van çevre yolu ile ilgili ikinci etap inşallah şubat ayı içinde askıya çıkacaktır. Erciş kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimizin yaptığı çalışmaları Bakanlık ile paylaştık. Yaklaşık sekiz yıldır devam eden bu sıkıntının bir an evvel çözülmesini istedik. Toplumsal ve kurumsal talepler konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hassasiyetim devam edecek. Memleket ile ilgili projesi ve derdi olan herkesle Bakanlıkların kapısını aşındırmaya hazırım. Haftanın üç günü salı, çarşamba ve perşembe Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda asli görevim olan yasama faaliyetlerine katılıyorum. Diğer günler yani cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri Van’da ve ilçelerimizde partimiz faaliyetlerine katılıyorum. Büyük bir azim ve gayretle hizmet etmeye çalışıyorum ve bundan büyük keyif duyuyorum” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
çile yolu
çile yolu - 5 ay Önce

artık yorulduk bu yıl önümüzdeki ay diye diye yıllar bitti van da bitti nemenem bir çile yoluydu git git bitmez. Atalarımız doğru söylemiş Yağmaz ayın başında yağarsa on beşin de bekleyin.

Halkunutmaz
Halkunutmaz - 5 ay Önce

Tamam güzelde çevre yolu neden yapılmıyor nezaman bitecek vanın sorunları bu defa cozulecekmi yani diyorsunuz hadi bakalim hayirlisi 4 gozlen sikintilarimiz bitsin herşey güzel memleketim için diyen ve çalışan güzel insanlarla karşılaşmak dileğiylen başarılar dilerim

CEMİL TOLAN
CEMİL TOLAN - 5 ay Önce

Sayın vekil daha birinci etap bitmemiş birinci etabın dağıtım cetveli gelmedi. İkinci etaptan bahis ediliyor sayın vekil bu söylemler tamamen ezbere edilen söylemler. Bu çevre yolu ve İmarın Van halk olarak bıktık yeter artık 11 yıl oldu halen bitmeyen bu çile daha ne zamana kadar sürecek biran ünce bitmesini istiyoruz. Yapamıyorsanız eliniz arsalarımızdan çekmenizi istiyoruz Tapularımız var satamıyoruz yapı yapamıyoruz bölemiyoruz tamamen rehin edilmiş ve el konmuş durumdadır

Hanifi TANRIVERDİ
Hanifi TANRIVERDİ - 5 ay Önce

Ben bir devlet memuruyum tam 8 yıl önce memur-sen tokinin altında Bankada kıredi çekerek bir parsel aldım. 8 yıldır imar sorununa takılmış ne ev yapabiliyorum nede satabiliyorum.cok büyük mağduriyet yaşıyoruz.Defalarca yetkili mercilere derdimizi anlatım ama sonuç hep hüsran.Elmalik etabı gelince umutlarimiz daha da artı ve Çevre şehircilik il müdürlüğü bize dedi sizinde arsanızın içinde kaldığı ikinci etap yılbaşı gelmeden oda askıya çıkacak.Ama maalesef sonuç hala hüsran gelen bir şey yok. İnşAllah Saygıdeğer Vekilimizin bu mujde si birazda olsa bize bir umut oldu.inşAllah Sayin vekilimizin dediği bigi ŞUBAT Ayinda ikinci etapta gelir bizlerde önünüzü görürüz.8 yıllık mağduriyet büyük bir mağduriyetedir ve benim gibi nice mağdurlar var ŞUBAT Ayını sabırsızlıkla bekliyoruz.Bu mesele büyük bir VAN meselesidir.

banner135

banner134