Van İl Hıfzısıhha Kurulu'ndan 65 yaş üstüne bir yasak daha!

Van İl Hıfzıhha Kurulu tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik alınan kararlara yenisi eklendi. Buna göre 65 yaş üstü vatandaşlar pazar, market, çarşı ve AVM gibi alanlara çıkışları yasaklandı.

Van İl Hıfzısıhha Kurulu'ndan 65 yaş üstüne bir yasak daha!

Van'da koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından yeni kararlar alınmaya devam ediyor. 

Van Valiliği'nden yapılan duyuruda salgından en çok etkilenen 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yeni kısıtlama kararları alındığı belirtildi. Daha önce düğünlere gitmeleri yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz toplu tşaıma kartları da bir süreliğine askıya alınmıştı.

ÇARŞIYA ÇIKAMAYACAKLAR

İl Hıfzısıha Kurulu 65 yaş üstü vatandaşlar için çarşı, pazar ve market gibi alanlara da giriş yasağı getirdi. Valilikten yapılan duyuruda, "İlimiz sınırları içerisindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Pazar Yeri, AVM, Pasaj, Çarşı, Market vb. toplu alışveriş yapılan alanlara ve iş yerlerine giremeyeceklerdir." denildi.

MÜZİK YAYINI YAPILMAYACAK

Daha önce kent genelinde 1 saatle sınırlandırılan düğünlerle ilgili de yeni bir karara imza atılırken, "İlimiz sınırları içerisindeki düğünlerde hiçbir şekilde müzik yayını (canlı veya banttan) yapılmayacaktır. İlimiz sınırları içerisindeki düğünlere hiçbir şekilde dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmeyecektir" açıklamasında bulunuldu. (wanhaber)

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE