banner211

Van Şehitler İçin Tek Yürek Oldu

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kartal-2 harekatın sonrası Gara’da 13 vatandaşın şehit edilmesinin yankıları sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda kaçırılıp rehin tutulan vatandaşların şehit haberi sonrası ülke genelinde tepkiler devam ederken bölgesel ve kent merkezli tepkiler de ortaya konuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da olay sonrası kararlı ve sert açıklamaları yaptığı süreç devam ederken Van’da 13 şehit için yürüyüş yapıldı. Terörün kınandığı açıklamada bayraklarla şehitler anılıp teröre lanet okundu.

Van Şehitler İçin Tek Yürek Oldu

Meral YILDIZ / ŞEHRİVAN

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kartal-2 harekatın sonrası Gara’da 13 vatandaşın şehit edilmesinin yankıları sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda kaçırılıp rehin tutulan vatandaşların şehit haberi sonrası ülke genelinde tepkiler devam ederken bölgesel ve kent merkezli tepkiler de ortaya konuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da olay sonrası kararlı ve sert açıklamaları yaptığı süreç devam ederken Van’da 13 şehit için yürüyüş yapıldı. Terörün kınandığı açıklamada bayraklarla şehitler anılıp teröre lanet okundu. Geçtiğimiz hafta Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesindeki Gara'da PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyon sırasında 2015-16 yılları arasında kaçırılan 13 vatandaşın şehit edilmesine tepkiler çığ gibi. Şehit haberinin gelmesinin ardından Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlar terör örgütü PKK’yı lanetledi. Tepkilerden biri de Van’dan geldi. Gara'da 13 Türk vatandaşını şehit eden terör örgütü PKK'ya tepki göstermek için vatandaşlar sokağa döküldü.

VAN PROTOKOLÜ DE TERÖRÜ KINADI

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksek Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, kaymakamlar, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu ve Gelecek Partisi Van il Başkanı Abdulhekim Karabıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruşu temsilcileri ile vatandaşlar Kent Meydanı'nda bir araya geldi.

VAN TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

Ellerinde Türk bayraklarıyla, "Van teröre karşı tek yürek", "PKK bitecek acı dinecek", "Teröre karşı omuz omuza" pankartları açan vatandaşlar, çeşitli sloganlar atarak Hazreti Ömer Camisi avlusuna kadar yürüdü. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından basın açıklaması yapan Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ali Uca, 13 Türk vatandaşının teröristler tarafından kalleşçe şehit edildiği haberinin yüreklere acı düşürdüğünü söyledi.

TÜRKİYE, TERÖR ÖRGÜTLERİNE GEÇİT VERMEYECEKTİR

Emperyalizm için maşalık vazifesini yürüten terör örgütü PKK'nın amacının can acıtmak ve yürek yakmak olduğunu belirten Uca, şunları kaydetti: "Terörizmin ve teröristlerin hedefi insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Bu iradeyi bozmak adına yeni katliamlar yapmak, kan ve gözyaşı siyasetini devam ettirmek ve ülkemizde ve bölgemizde refaha, özgürlüğe ve kardeşliğe göz dikmek gibi hedefler peşinde olan eli kanlı terör örgütü ve onun başka sahalardaki uzantıları, büyük Türkiye'nin önünü kesmenin, milletimizin moralini bozmanın, kardeşlik hukukumuzu bitirmenin peşine düşmüştür. Ancak bu kalleş saldırı, terör örgütünün kaçacak hiçbir yerinin kalmadığını bizlere bir kez daha göstermiştir. Büyük ve güçlü Türkiye, terör örgütlerine, onların sahiplerine, uzantılarına ve destekçilerine geçit vermeyecektir."

Şehitler için camilerden selaların okunduğu yürüyüş, İl Müftüsü Ömer Keskin'in yaptığı duayla sona erdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 09:03
YORUM EKLE

banner201