banner211

Van TSO Başkanı Takva’dan ‘Maraş Caddesi’ tepkisi!

Van Büyükşehir Belediyesi, şehrin en işlek caddelerinden biri olan Maraş Caddesi’nde yenileme çalışması başlattı. Yenileme çalışmaları başlarken eleştirileri de beraberinde getirdi.

Van TSO Başkanı Takva’dan ‘Maraş Caddesi’ tepkisi!

ŞEHRİVAN ÖZEL: SERCAN CANSIZ

Van Büyükşehir Belediyesi çalışmaları sürerken VANTSO Başkanı Necdet Takva’dan eleştriler geldi. Necdet Takva Twitter üzerinden yaptığı eleştriler ile, Pandemi nedeniyle uzun süre işyerini açamayan esnafın içinde olduğu zor durum göz önüne alınması ve anket yapılması gerektiğini savundu.

Necdet Takva twitter üzerinden yaptığı diğer eleştirileri maddeler halinde sıralarken çalışmanın haber olduktan hemen sonra başlamasının birçok esnafın hazırlıksız yakalanmasına neden olduğunu vurguladı. Esnafın pandemi sürecindeki kaybını da öne çıkararak eleştiriler sıralayan Takva, şu ifadelere yer verdi:

“ESNAFIN DURUMU GÖZ ÖNÜNE ALINMALIYDI”

“Pandemi nedeniyle uzun süre işyerini açamayan esnafın içinde olduğu zor durum göz önüne alınmalıydı ve anket yapılmalıydı. Çalışmanın yapılacağı haber olduktan bir gün sonra çalışma başlatılması doğru olmamıştır. Sökme çalışmaları gündüz saatlerinde değil gece saatlerinde planlanmalıdır.”

“MADEM BAŞLADI İVEDİLİKLE BİTİRİLMELİ”

“2 ayda tamamlanacağı ifade edilen yenileme çalışmalarının mevcut çalışmayla tamamlanamayacağı değerlendirilmelidir. Çalışmalar esnasında oluşan kötü görüntü ve toz hayatı olumsuz etkilemektedir. Şehir merkezinde yaşanan trafik sorunu, Hacıbekir caddesi ile eş zamanlı çalışmaya denk düşünce katlanmış durumdadır. Hasılı madem başlanıldı o vakit hayatın olağan akışına en az etki edecek şekilde azami tedbir alınarak ve İVEDİLİKLE tamamlanmalıdır!”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Denetim, titizlik, özen...
Denetim, titizlik, özen... - 7 ay Önce

Kazım Karabekir Caddesindeki işlwr daha ozenli ve titiz yapılmalı. Ağaçlar tahrip oluyor, sulanmadığı için kuruyorlar. Milli Egemenlik Caddesindeki kaldırım boyu ağaçlar çalışma nedeniyle sulanmadığı için sarardılar. Yine Otogar Kavsağı - Sanayi arasındaki kaldırım ve refüjlerdeki ağaçlar da acilen her gün sulanmalı. Birçok ağaç haftalardır yetersiz sulandığı için sararmış durumdalar. Denetim ekipleri bu ve benzeri her detaya dikkat etsin. Neticede devletin ve milletin servetleri bunlar.

Yol medeniyettir.
Yol medeniyettir. - 7 ay Önce

Direk ve lambaları yeniydi, geçen yıllarda takılmıştı. Kaldırımları da yüzde doksan itibariyle sağlam ve iyiydi. Asfaltı da bir iki çukur veya aşınmış yer dışında fena değildi. Yalnızca refüjü ve çiceklerinde yenilemeye gerek vardı. Bu masraf daha kötü durumdaki cadde ve sokaklara yapılsa sanki daha iyi olacaktı. Fakat başlanmış artık umarız hızlı ama kaliteli, özenli ve estetik bir caddeye dönüşür. On yıllarca hiçbir masrafa ihtiyaç bırakmadan kullanışlı bir iş çıkarılır.

Taha yol
Taha yol - 7 ay Önce

Malesef esnaf hiç düşünülmüyor

İlhami Özşenoglu
İlhami Özşenoglu - 7 ay Önce

Sayın başkan, bizahmet koltuğundan kalk fazla değil otogar kavşağından Çatak durağına kadar bir yürü, nasıl bir cadde olduğunu gör, yapilanlarinda nasıl özensiz, gelişi güzel, köy usulü yapıldığını eleştirin. Yaşadığınız bu kente biraz sahip çıkın.

banner201