banner186

VAN TSO'DAN ÜYELER İÇİN ANLAŞMA!

Avrupa Yatırım Fonu ile Kredi Garanti Fonu arasında yapılan protokolle KOBİ’lere bankalar üzerinden düşük faizli kredi temin protokolü imzalandı.

VAN TSO'DAN ÜYELER İÇİN ANLAŞMA!

Avrupa Yatırım Fonu ile Kredi Garanti Fonu arasında yapılan protokolle KOBİ’lere bankalar üzerinden düşük faizli kredi temin protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Türk Ekonomi Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank Şekerbank yer aldı. Van TSO başkanı Necdet Takva, ekonomik kriz yaşayan kentin en büyük sorununun KOBİ’lerin finansmana erişimi olduğunu söyleyerek, bu tür kredi protokollerinin çok iyi sonuçlar doğuracağını belirtti.

 

Bu çerçevede Van Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin açıklanan bu kaynaktan faydalanmasını sağlamak amacıyla ilk olarak Türkiye İş Bankası Van Şubesi ile kredi protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol kapsamında Van Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi, bankaya kredi talebini iletecek. Banka kredi talebini Kredi Garanti Fonu garantörlüğünde değerlendirecek. En geç üç gün içinde kredi talebi karara bağlanacak. Protokol kapsamında daha fazla KOBİ’nin finansmana erişiminin sağlanması amaçlanmaktadır. 70 bin TL üst limitli kredi banka ve üye arasında yapılacak akitle belirlenecek.

 

TAKVA: OLUMLU SONUÇLAR DOĞURACAK

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Türkiye İş Bankası Van Şubesi ile yapmış oldukları protokol kapsamında üyelerin finansmana erişimi sağlamak istediklerini belirterek, “Büyük bir ekonomik kriz yaşayan ilimizde en büyük sorun KOBİ’lerin finansmana erişimidir. Dolayısı ile bu tür kredi protokollerinin çok iyi sonuçlar doğuracağını umuyoruz. Avrupa Yatırım Fonu ve Kredi Garanti Fonunun 43 ilde kullanıma açtığı kredinin KOBİ’lere işletme sermayesi temini açısından çok önemli bir gelişmedir. Odamız bünyesinde bulunan Kredi Garanti Fonu olması üyelerimizin bu krediden maksimum oranda faydalanması için önemli bir referans noktası olacaktır. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye İş Bankası Van Şubesi ile yaptığımız protokolün olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağına inanıyorum.” Dedi.

 

ATAY: PROTOKOL ANLAMLIDIR

Türkiye İş Bankası Van Merkez Şube Müdürü Fahreddin Atay ise, Van Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan protokolün özellikle bu süreçte çok anlamlı olduğunu belirterek, “Banka olarak daha fazla KOBİ’ye kredi kullandırılması için bu protokolü imzaladık. KOBİ’lerin finansmana erişimi bölgemiz ekonomik hayatı için oldukça önemli. Van Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin faydalanacağı bu krediye her türlü kolaylığı ve desteği sağlayacağız. Özellikle Kredi Garanti Fonunun garantörlüğünde olması daha önem arz ediyor.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 10:21
YORUM EKLE