banner211

Van Valiliği’nden cinsel istismar iddiası açıklaması!  

Van’da görev yapan bir astsubayın 17 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismar ettiği iddiası sosyal medyada yankı bulurken Van Valiliği’nden açıklama geldi. Olayda adı geçen T. A adında bir astsubayın olmadığını ve haberin asılsız olduğu belirtildi.

Van Valiliği’nden cinsel istismar iddiası açıklaması!  

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Bazı basın organlarında ve sosyal medyada ast subayın 17 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yönünde yayımlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır. 
Haberde ismi geçen N.A. ailevi sorunlar nedeniyle 16.07.2020 tarihinde Van İlkadım Çocuk yurduna yerleştirilmiştir.31.07.2020 tarihinde izinsiz olarak konakladığı yurttan ayrılan N.A. polis tarafından bulunup yurda teslim edildikten sonra, yurttaki görevlilere cinsel istismara uğradığı yönünde bilgi vermiştir.
Yurt görevlilerinin Van Cumhuriyet Başsavcılığına başvurusuyla, N.A.’nın 25.08.2020 tarihinde Çocuk İzleme Merkezinde ifadesi alınmıştır.  N.A. ifadesinde 01.08.2020 tarihinde 3-4 yıldır sevgili olduğu 25 yaşındaki A.P. ile İskele mevkiinde buluştuğunu, A.P.’nin kendisiyle rızası dışında cinsel ilişkiye girdiğini ve şikâyetçi olduğunu ifade etmiştir.

N.A. 2020 yılı içerisinde hatırlamadığı bir tarihte ast subay olduğunu ifade ettiği T.A. isimli şahsın evine gittiğini, ancak cinsel bir birliktelik yaşamadığını ve T.A.’dan şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.
Yapılan araştırmalarda ilimizdeki askeri birliklerde T.A. isimli bir ast subay olmadığı belirlenmiştir.
N.A.’nın şikayetçi olduğu A.P. Van Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekiplerince 26.08.2020 tarihinde gözaltına alınmıştır.  Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma devam etmektedir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201