Van Valiliği’nden flaş Cumhuriyet Caddesi kararı!

Van Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda aldığı karar ile Ramazan boyunca iftar ve sahur saatleri arasında kapatma kararı aldığı Cumhuriyet Caddesi için Valilik flaş bir karar aldı.

Van Valiliği’nden flaş Cumhuriyet Caddesi kararı!

Van Valiliği geçtiğimiz haftalarda Ramazan boyunca kapatılma kararı alan Cumhuriyet Caddesi için flaş bir karar aldı. İftar ile sahur saatleri arasında caddenin Trafiğe Kapatılmasıyla İlgili Duyuru yayınlayan Valilik trafiğe kapatma kararını bozarak, caddenin trafiğe açıldığını duyurdu.

işte o açıklama:
 
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nce(UKOME)  06.05.2019 ile 03.06.2019 tarihleri arasında, ilimiz Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının,  20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı kararı alınmış olup söz konusu karar uygulanmakta ve Cumhuriyet Caddesi belirtilen saatlerde trafiğe kapatılmaktadır.

1-    İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının  cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği 
 
2-    Ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir.
 
3-    Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup  vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır.

Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi,  suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Van Valiliği

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 1 yıl Önce

Süper oldu teşekkürederiz

Öz Vanlı
Öz Vanlı - 1 yıl Önce

Çok isabetli bir karar olmuş.Teşekkür ederiz Sayın Valim.Şehrin kaldırmlarından sokaklarından bedava para kazananlara fırsat vermeyin lütfen.Her geçen gün seyyarların sayısı artıyor. Şehrin hertarafını istila etmişler.Şehrimize yakışmayan görüntüler var akşamları.Bırakın büyükşehir olmayı biz olsak olsak sadece büyük bir köy oluruz.Önüne gelen hertarafta semaver adı altında banyo sobasında çay satıyorlar.Bunlara prim tanımayın lütfen

Turgut bey
Turgut bey - 1 yıl Önce

Köylü zihniyetiyle büyükşehir yönetilmez her yer seyyar satıcı doldu. Seyyar satıcılara izin verilmemeli eşimizle dostumuzla caddede yürüyemez olduk