banner139

Van Valiliği’nden sosyal medyadaki görüntülerle ilgili açıklama

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından Van Valiliği’nden olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. 

Van Valiliği’nden sosyal medyadaki görüntülerle ilgili açıklama

ŞEHRİVAN HABER: Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından Van Valiliği’nden olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

Van Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İçişleri Bakanlığı tarafından Van Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan Başkan Vekilliği görevlendirilmesini protesto etmek için toplanan ve kanunsuz eylem yapan gruplar için görevlendirilmiş Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli personele, bekleme yaptıkları Van il merkezi Yüzbaşıoğlu sokakta bir şahıs tarafından Demir tabure ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu bir Polis Memurumuz yüzünden, boynundan ve kolundan yaralanmıştır. Saldırıda bulunan şahıs kovalamaca sonucu zor kullanılarak yakalanmıştır. Şahsın 2013 yılında PKK terör örgütünün kırsal alanına katılım yaptığı, 2014 yılında Diyarbakır ilinde güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu ve çok sayıda suç kaydının olduğu ayrıca, psikolojik rahatsızlığının (şizofren) bulunduğu anlaşılmıştır. Valiliğimizce olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 00:53
YORUM EKLE

banner135

banner134