banner211

Van YYÜ'de 50 kişilik personel alımı yapılacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, en az ilköğretim mezunu 50 sürekli işçi alımları yapıyor.

Van YYÜ'de 50 kişilik personel alımı yapılacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda belirtildiği şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.

Alım Yapılacak Hizmet Türü

 • Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri; Ortaöğretim (Hemşire Yardımcısı) mezunu olan 10 kişi,
 • Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri; Ortaöğretim (Sağlık Bakım Teknisyeni) mezunu olan 15 kişi,
 • Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri; Ortaöğretim (Ebe Yardımcısı) mezunu olan 5 kişi,
 • Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri; Ortaöğretim (Engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından birinden mezun) mezunu olan 20 kişi alımı yapılacaktır.

Başvuruda Aranan Şartlar

 • 18 yaşını tamamlamış olmaları,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Erkek adayların askerlik ile ilişkilerinin bulunmaması istenmektedir.
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok 2 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.
 • Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak,
 • 35 yaşından gün almamış olmak,
 • Adayın görevini yapmasına engel sağlık sorunu (ruhsal-fiziksel) olmaması.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 17/08/2020 – 21/08/2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Kaynak: mymemur.com

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
VANLI
VANLI - 7 ay Önce

Adalet adalet bu üniversite kişiye özel sertifika ve belgeler talep ederek kul hakkına giriyor. bir de Ak Partiye çok zarar veriyor. kps puanı neyine yetmiyor.

kpps puanı yetmez mi?
kpps puanı yetmez mi? - 7 ay Önce

hayyret rektör şevli sertifika şartı koymamış. geldiğinden beri tüm ilanları adrese teslim ilanlardı. bu kul hakkı altında nasıl kalkacaksın sayın rektör. yerel medyada buncu torpile rağmen sus pus.

Eda
Eda - 6 ay Önce

Birçok önlisans mezunu varken sadece benim ogremin bilgisi uyuşmayan listesinde olmam sizce doğrumu ben hakkımı helal etmiyorum hiçbir sekilde. Ben o lise diplomasını boşuna almadım. Öğrenim şartı uymayan rahat o listede 10 kişi varken sadece benim olmam şaka gibi gerçekten. Yazık

banner201