banner166

Van YYÜ Öğrenci Konseyi'nden Yemek Açıklaması

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) öğrenim gören 337 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılması olayı ile ilgili Van YYÜ Öğrenci Konseyi’nden yazılı açıklama yayımlandı.

Van YYÜ Öğrenci Konseyi'nden Yemek Açıklaması

 

Van YYÜ Öğrenci Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada; “Kamuoyunca bilindiği üzere 30.11.2018 tarihinde öğrenci arkadaşlarımız ateş, bulantı, kusma ve ishal gibi şikâyetlerle hastaneye başvurmuşlardır. Durumun tarafımıza intikal etmesiyle beraber KYK Yurt Müdürlükleriyle irtibat kurulmuş ve kendilerine bildirilen 1 şikâyet olduğunu ve onunla da ilgilendiklerini belirtmişlerdir. Bizler Öğrenci Konseyi olarak, Zehirlenme vakasını öğrendiğiniz andan itibaren yurtlarda ve hastanelerde öğrencilerle bir aradaydık.  Bir taraftan yurtlarda ve hastanelerde rahatsız olan arkadaşlarımızla bir arada bulunup bir taraftan da sorunun kaynağını anlamaya çalışıyorduk. Hastaneye başvuran yaklaşık 300 öğrencinin büyük bir çoğunluğunun tedavileri gece sonuçlandırılıp yurtlarına gönderildi.” Denildi.

 

Açıklamada; “An itibariyle de tedavisi süren arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Temennimiz arkadaşlarımızın bir an önce sağlıklarına kavuşması ve kurulan soruşturma komisyonunun hızlı hareket etmesi suretiyle problemin kaynağının tespit edilip yetkililerce olayda ihmali bulunanların bir daha böylesi bir sorumsuzluğa mahal verilmeyecek şekilde cezalandırılmalarıdır.” İfadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 13:10
YORUM EKLE