banner211

Van’a iki madalya ve bir kupa daha!

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcuları Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışmalarında 2 Üçüncülük ve 1 üçüncülük kupası ile döndü.

Van’a iki madalya ve bir kupa daha!

Türkiye Kürek Federasyonu 2020 faaliyet programı kapsamında 07-09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Sakarya’nın Sapanca ilçesinde gerçekleştirilen Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışmalarında Van’ı temsil eden, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcularımızın tamamı öncelikle finallere kalarak önemli bir performans ortaya koydular. Sonrasında ise Yusuf Noyan ile Yusuf Boz ikilisi U19 C 2X kategorisinde ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü Madalyası ve 1 Takım Üçüncülüğü Kupası ile döndü.

Van’a 2 üçüncülük madalyası ve bir kupa

Van’a 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile 1 Takım Üçüncülüğü Kupası kazanmayı başaran sporcu ve antrenörleri il müdürlüğünde ağırlayan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç gösterdikleri başarılarından dolayı, Van Kürek Takımı sporcularını tek tek tebrik etti.

Sizleri yürekten kutluyorum

Sporcular ile bir süre sohbet eden; İl Müdürü İnanç,“ Sakarya’da yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışmalarında Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Şişecam gibi birçok büyük takımlarla zorlu mücadelelerinizde önemli başarılara imza atarak öncelikle 12 de 12 yaparak ilimizi finallere taşıdınız. Akabinde ise ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü Madalyası ile 1 Takım Üçüncülüğü Kupası kazanan siz sporcu kardeşlerimizi ve antrenörümüzü yürekten kutluyorum. İfadelerini kullandı

Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını nedeni ile sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyleyen inanç, “İlimiz adına bu zorlu süreç sonrasında ortaya koymuş olduğunuz bu güzel başarılarınızdan dolayı hepinizi bir kez daha yürekten kutluyor, bundan sonraki katılacağınız yarışmalarda da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kürek Antrenörü Taner Demir ise, Sporcularımız kendi kategorilerinde katıldıkları yarışmaların tamamında çok iyi bir performans sergilediğini söyleyerek, “Yoğun ve disiplinli çalışmalarımızın neticesinde zorlu ve bizlerden çok iyi şartlarda antrenmanlara hazırlanan rakiplerimizi geride bırakarak, bu yarışlara katılım sağladığımız toplam 12 sporcumuzun tamamı öncelikle finallere kalarak önemli bir başarıya imza attılar. Sonrasında ilimize farklı kategorilerde 2 Türkiye Üçüncülüğü ve 1 Takım Üçüncülüğü Kupası kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. İnşallah bu mutluluğumuzu ileriki tarihlerde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında daha güzel başarılar kazanmakla taçlandıracağız” ifadelerini kullandı

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 15:13
YORUM EKLE

banner201