Van'da 3 lise öğrencisi kız kayboldu

Van'da iki haftadan uzun bir süredir haber alınamayan 4 yaşındaki Nehir'den sonra, dün de Başkale'de evden çıkan 3 kız kayıplara karıştı. Aile ve jandarma ekipleri, lise öğrencisi olan kayıp kızlar için arama çalışması başlattı.

Van'da 3 lise öğrencisi kız kayboldu

Olay dün Başkale'ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarı Dikmen Köyü Tandoğan Mezrası'nda meydana geldi. Taşımalı eğitim sistemiyle Başkale Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan 10'uncu sınıf öğrencileri 16 yaşındaki Dilan B., ve Funda K., ile 9. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Münevver B., saat 13.30 sıralarında okuldan çıkarak köye gitti. Daha sonra saat 15.30 sıralarında ise, kursa gideceğiz diyerek evlerinden çıkan 3 kız akşam olunca evlerine dönmedi.

Kızlarının evine dönmediğini gören aileler önce kızlarının arkadaşlarını ve gidebilecekleri yerleri aradı. Fakat kızlardan haber alamayan aileler durumu Çamlık Jandarma Karakol Komutanlığı'na bildirdi. Jandarma ekipleri öğrenciler için arama çalışması başlatırken, kayıp kızların aileleri de ekiplerle birlikte çalışmaya katılıyor. Bu arada Başkale Belediyesi kaybolan kızlar için anons yaptı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 12:42
YORUM EKLE