banner211

Van’da 43. Turizm Haftası etkinlikleri

Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından ‘43’üncü Turizm Haftası’ etkinlikleri kapsamında ‘Van Gölü tekne gezisi’ düzenlendi. 

Van’da 43. Turizm Haftası etkinlikleri

Van’da, 15 Nisan 2019 tarihinde startı verilen ‘Turizm Haftası’ etkinlikleri devam ediyor. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Van’ın denizi ve doğasına dikkat çekmek için ‘Van Gölü tekne gezisi’ etkinliği düzenledi. Sabah saatlerinde Edremit ilçesinde başlayan gezi, sahil boyunca devam etti. Vestel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Edremit Evliya Çelebi Anadolu ve Teknik Lisesi öğrencilerinin katıldığı gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, 43’üncüsü düzenlenen ‘Turizm Haftası’ etkinliklerinin 15 Nisan tarihinde başladığını ifade ederek, “Dün Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile birlikte ortak organize etmiş olduğumuz ‘Van’ın Gelecekteki Turizm Trendleri’ paneli ile devam eden etkinliklerimiz, bugün Van Gölü tekne gezisi ile sürdü. İlimizin doğa harikası olan gerek Van Gölü’ne gerekse doğal güzelliklerimize dikkat çekmek ve gençlerimiz arasında farkındalık oluşturmak amacıyla Tatvan Liman Başkanlığı, Göl Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Deniz Ticaret Odası Van Şubesi ve Grand Deniz Turistik Tesisleriyle birlikte bu etkinliği düzenledik. Diğer etkinliklerimizde olduğu gibi bu etkinliğimize de ilgi büyüktü. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de, Van’ın turizmdeki geleceği olan Van Gölü’ne sahip çıkmak ve onu koruma konusunda farkındalık oluşturmak adına bize destek çıkarak, ilin turizmine yön vereceklerini bize adeta göstermiş oldular. Gençlerin turizmi olan bu büyük ilgileri haliyle bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir” dedi. 


Öğrenciler ise, tekne gezisinin her anlamda güzel geçtiğini ifade ederek, böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
şahin
şahin - 2 yıl Önce

Turizm konusunda toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 'Turizm Haftası' kutlanıyor. Hafta kapsamında il turizm müdürlüklerinde çeşitli etkinlikler yapılarak ve vatandaşların turizme olan ilgisi artırılmalı
Turizm Haftası ülkemizde turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. İşte, Turizm Haftası’na ilişkin detaylar…
Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenmekte, dolayısıyla turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.Halkın bilinçlendirilmesi Sosyal turizm, günümüzde yoğun ve stresli bir ortamda faaliyet gösteren çalışanların bakış açısının genişlemesi, toplumda sosyal birliktelik ortamının oluşması ve toplum içerisinde her kesimin turizme katılımının sağlanmasını hedeflemektedir.
Halkla ilişkiler çalışmalarında, organizasyonların kendi içinde ve dışarıya yönelik çabaları söz konusudur. Halkla ilişkiler sadece dışarıya yönelik çalışmaları değil, kurum içi çalışmalarına yönelik faaliyetleri de yerine getirir. Halkla ilişkiler sadece üst düzey yöneticilerin yerine getireceği bir görev olmayıp kurum içerisinde çalışan tüm unsurların görevidir. Kurum içi ve kurum dışı yapılan halkla ilişkilerin temel amacı olumlu bir etkileşim ortamı geliştirip kurumla ilgili hem içerde hem de dışarıda olumlu bir imajın gelişmesini sağlamak ve bunun sürdürülebilir olmasını gerçekleştirebilmektir. Bütün bu çalışmalar yapılırken, planlı ve programlı bir şekilde hareket edilmesi ve kalıcı olabilmesi için uzun vadeli perspektif oluşturulması yarar sağlayacaktır. Yapılacak halkla ilişkiler faaliyetleri içerisine, kitle iletişim araçlarında turizm işletmeleriyle ilgili çıkan bir yazı-haber, seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin yetkilileri için yapılan bilgilendirme gezileri vb. bir çok konu girebilmektedir. Ülkemizin tanıtımına da katkısının şüphesiz olduğu lobi faaliyetleri, çeşitli açılış törenleri, sergiler, fuarlar, festivaller vb. organizasyonlar, turizm işletmelerinin çeşitli sanatsal faaliyetlere sponsor olması gibi çalışmalar turizm işletmelerinin kullandığı halkla ilişkiler yöntemlerini ifade eder. Vanımızın ve turizm değerlerimizin tanıtılmasında diğer bir çok tutundurma çabalarına göre çok daha az maliyetli olan halkla ilişkiler faaliyetleri, hedef kitleler üzerinde sabırlı ve sürekli uygulandığında etkili ve verimli sonuçlar doğuracaktır. Bunu neden yazdım Van İlinde de kutlamalar yapıldı Program içerisinde 17.04.2019 günü saat 13.00 da Edremit marinadan başlanarak bir gezi tertiplenmiştir evet katılımcılar geldi tekne hareket ederek kıyı şeridini yalayarak 3 km lik gezi tamamlanarak 14.05 bitirildi görev bitmiştir.

Vanlı ali
Vanlı ali - 2 yıl Önce

İstedikleri kadar kutlasinlar boştur. Bizim dahiyane fikirlerimize destek vermiyorlar çünkü. Gönüllü olarak vanı tanıtıp türkiye gündemine düşüreceğiz. Kamera ve canlı van kedisi emanet vermeyi çok görüyorlar. Elbet yolları bize düşecek. O zaman hesaplasiriz. Bizim çalışmamız vanı turizm başkenti yapar.

banner201